7. NIEDZIELA WIELKANOCNA – 13 maja 2018 r.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

 

1.           Dziś rocznica I Komunii św. w naszej parafii na Mszy św. o godz. 10.30.

2.           W piątek 18 maja 98. rocznica urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II.

W tym dniu spotkanie Akcji Katolickiej o godz. 16.30.

3.           W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

O godz. 13.30 Chrzest św., pouczenie w piątek o godz. 19.00.

4.           Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych. W naszej bazylice odprawiamy je codziennie o godz. 18.30.

5.           Spotkania grup przygotowujących się do bierzmowania:

·       Wtorek o godz. 17.00 klasa 7 SP

6.           Święci tego tygodnia: jutro święto św. Macieja, Apostoła, w środę święto

św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika.

7.           W najbliższą sobotę, 19 maja, z Bazyliki w Wadowicach, o godz. 6.00 wyruszy XXI Piesza Pielgrzymka z Wadowic do Kalwarii Zebrzydowskiej. Trasa pielgrzymki Bazylika Wadowice – Kościół św. Piotra – Zaskawie – Zarąbki – Wysoka – Kalwaria. Zachęcamy do licznego udziału w tej pielgrzymce, młodych ciałem i młodych duchem.

8.           W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp. Kazimiera Buda – zam. ul. Młyńska, śp. Franciszek Maryniarczyk – zam. ul. Sadowa, śp. Andrzej Grzesica – zam. Os. XX-lecia, śp. Stanisław Filek – zam. ul. Monte Cassino, śp. Stanisława Piwowarczyk – zam. ul. Legionów. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

 

 

 

ks. Stanisław Jaśkowiec – Proboszcz