1. Zapraszamy na spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w środę po Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  2. W przyszłą niedzielę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Z woli Ojca Świętego obchodzimy XXVI Światowy Dzień Chorego. W tym dniu o godz. 7.30 msza św. w intencji Róż Różańcowych i zmianka różańcowa. Po tej mszy św. udzielimy sakramentu namaszczenia. Sakrament ten mogą przyjąć osoby chore i w podeszłym wieku, będące w stanie łaski uświęcającej. Zachęcamy rodziny, aby pomogły chorym i starszym krewnym w dotarciu do świątyni. Na mszy św. o godz. 10.30 błogosławieństwo rocznych dzieci, które można zgłaszać w kancelarii lub zakrystii.
  3. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za życzliwe przyjęcie wizyty duszpasterskiej, za wspólną modlitwę, świadectwo chrześcijańskiej wiary i wszelki pytania czy uwagi. Dziękujemy również za złożone ofiary, które kapłani przekazują jako wsparcie dla księży chorych, na Uniwersytet Papieski, na misje, na dzieła Arcybiskupa i działalność duszpasterską.
  4. Zapraszamy na Apel Jasnogórski w piątek 16 lutego. Wyjazd o godz. 15.45. Koszt 35 zł. Na Pasję do Księży Salezjan do Krakowa pojedziemy w niedzielę 25 lutego o godz. 12.30. Koszt 45 zł. W sobotę 3 marca jedziemy do Smokowca na Słowacji, aby na Hrebienoku zobaczyć Tatrzańską Świątynię Lodową. Wyjazd godz. 7.00. Koszt 40 zł plus 10 euro.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 5 II (poniedziałek) – św. Agata (ok. 235-251), dziewica i męczennica z Katanii na Sycylii, patronka kobiet karmiących i w chorobach piersi.
  • 6 II (wtorek) – św. Paweł Miki (1565-1597) i 25 Towarzyszy, pierwsi męczennicy na Dalekim Wschodzie, ukrzyżowani w Nagasaki w Japonii.
  • 10 II (sobota) – św. Scholastyka (zm. 547 r.), rodzona siostra i naśladowczyni św. Benedykta, założycielka żeńskich klasztorów benedyktyńskich.

 

ks. Stanisław Jaśkowiec – Proboszcz