1. Dzisiaj, w Światowy Dzień Chorego, naszymi modlitwami otaczamy chorych i cierpiących. Zachęcamy do korzystania z daru, jakim w Kościele jest sakrament namaszczenia chorych. Jest to sakrament uzdrawiający: umacnia w słabości, a w przypadku osób, które nie mogą już skorzystać z sakramentu pokuty, także gładzi grzechy, jeżeli chory miał w sercu pragnienie pojednania się z Panem Bogiem. Pamiętajmy, aby w przypadku ciężkiej choroby bliskiej osoby nie zwlekać z zatroszczeniem się o udzielenie jej tego sakramentu.
  2. Dziś rozpoczynamy 40-godzinne nabożeństwo przed Wielkim Postem. Po mszy św. o godz. 13.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy wszystkich do adoracji Pana Jezusa w ciągu trzech kolejnych dni nabożeństwa.
  3. Dzisiaj także w ostatnich dniach karnawału Kościół w Polsce rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Problem alkoholizmu dotyka wielu milionów naszych rodaków. Zachęcamy do modlitwy i podjęcia dzieł miłosierdzia celem wspierania osób pragnących wyzwolenia się z nałogu. Przy tej okazji przypominamy, że przy naszej parafii działa wspólnota AA służąca wsparciem osobom uzależnionym.
  4. W naszej archidiecezji rozpoczyna się dziś okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej; trwa on do uroczystości Trójcy Przenajświętszej 27 maja.
  5. W Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. w tym dniu odprawiamy o godz. 6.00, 6.45, 7.30, 8.00, 10.00, 12.00, 16.00 i 18.00. Przypominamy, że wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku oraz w Popielec. Ponadto katolicy pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia zobowiązani są do postu ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek. Od tego postu nie ma dyspensy. Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem oraz środkiem do wewnętrznego oczyszczenia. W Środę Popielcową kancelaria parafialna nieczynna. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po mszy św. o godz. 8.00 oraz wieczorem o godz. 17.30.
  6. W przyszłą niedzielę sakrament Chrztu św. o godz. 13.30, pouczenie przedchrzcielne w piątek o godz. 19.00.
  7. Drogę Krzyżową odprawiamy w piątki o godz. 8.30 i 18.30, dla dzieci o 17.15. W niedziele Droga Krzyżowa o godz. 16.15, Gorzkie Żale o godz. 17.00.
  8. W ostatnim czasie odeszła do wieczności śp. Genowefa Kozińska. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci.