1. W piątek 2 lutego będziemy świętować Ofiarowanie Pańskie, dawnej nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Na rozpoczęcie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa – światłość na oświecenie pogan. O godz. 8.00 msza św. w intencji Straży Honorowej NSPJ, adoracja Najświętszego Sakramentu i spotkanie w Domu Parafialnym.
  2. Tego samego dnia z ustanowienia św. Jana Pawła II obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Dziękujemy Panu Bogu za powołania do życia zakonnego w Kościele, za siostry i braci zakonnych i inne osoby konsekrowane, które dzisiaj odnawiają swoje śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa złożone Panu Bogu we wspólnocie Kościoła. Składka przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne. Z racji Święta nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Kancelaria parafialna nieczynna.
  3. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Okazja do spowiedzi rano podczas mszy świętych i popołudniu od 16.00 do 18.00. dodatkowa msza św. o 16.30 na którą szczególnie zapraszamy dzieci.
  4. W pierwszą sobotę miesiąca gromadzimy się wokół Niepokalanego Serca Maryi na Mszy Świętej o godz. 8.00 modląc się za rodziny, które spodziewają się potomstwa. Na tę Mszę św. zapraszamy również wspólnotę Rycerstwa Niepokalanej. O 18.00 Msza św. ku czci św. Jana Pawła II. Po Mszy św. procesja przed pomnik Papieża Polaka. Prosimy przynieść świece.
  5. W pierwszy piątek i sobotę odwiedzimy chorych i starszych z komunią św.
  6. W przyszłą niedzielę o godz. 13.30 chrzty. Pouczenie w piątek o godz. 19.00.
  7. Zapraszamy na Pasję do Księży Salezjan do Krakowa. Wyjazd w niedzielę 
    25 lutego o godz. 12.30. Koszt 45 zł. W sobotę 3 marca jedziemy do Smokowca na Słowacji, aby na Hrebienoku zobaczyć Tatrzańską Świątynię Lodową. Wyjazd godz. 7.00. Koszt 40 zł plus 10 euro.
  8. W ostatnim czasie odeszła do wieczności śp. Stefania Kowalczyk. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!

 

W tym tygodniu patronuje nam:

31 I (środa) – św. Jan Bosko (1815-1888), włoski kapłan, apostoł młodzieży, założyciel zgromadzeń salezjańskich.

 

Porządek kolędy:

 

29. 01. 2018 poniedziałek Godz. Miejsce
Ks. Kazimierz Króżel 15.00 ul. Wojska Polskiego od Tomic do nr 40
31. 01. 2018 środa Godz. Miejsce
Ks. Piotr Sobala 15.00 ul. Legionów
Ks. Kazimierz Króżel 15.00 ul. Wojska Polskiego od 37 do 1

 

 

Ks. prał. Stanisław Jaśkowiec – Proboszcz