„Być człowiekiem sumienia to znaczy wymagać od siebie, podnosić się z własnych upadków i ciągle na nowo się nawracać” – św. Jan Paweł II

9 Niedziela zwykła

Dzisiaj o godz. 12.oo msza prymicyjna ks. Michała Grzesiaka, naszego diakona. Ofiarujemy mu w prezencie od parafii kielich. 

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Misje Święte. Wzywamy Was Drodzy Parafianie do odnowienia życia religijnego. Otwarcie się na Słowo Boże, sprawowane nabożeństwa. Niech Duch Święty prowadzi nasze serca. Prośmy Matkę Najświętszą, św. Jana Pawła II o pomoc, o wsparcie, w tym szczególnym czasie. Ks dr Paweł Gawron chce nam w tym pomóc. Tak wielu z nas traci wiarę, tak wielu nie wie dokąd iść. Bóg daje nam kolejną,  a może ostatnią szanse na odnowienie swojego życia, by nie było na niby. Program rozdaliśmy w domach, znajdziecie go także na stronie internetowej i ulotkach przy drzwiach. Dziękujemy za wszelkie składane ofiary na tacę. Szczególnie dziękujemy pewnej osobie za ofiarę na odnowienie ołtarza Matki Bożej oraz złocenie tablic na kościele, a także za ofiarę za wyzłocenie drzwiczek do tabernakulum. Bóg Zapłać.

W poniedziałek – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.

W czwartek – wspomnienie św. Norberta. Znalezione zostały w naszej parafii relikwie tego XIII wiecznego, biskupa i męczennika. O godz. 2o.oo „Godzina święta” w intencji Misji Świętych.

W piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź święta rano od 6.oo do 8.oo i od 16.oo do 18.oo.

W sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. W Rokowie uroczystość poświęcenia kaplicy Niepokalanego Serca Maryi o godz. 11.oo przez Jego Eminencję ks. Kardynała Stanisława Dziwisza. Jest to także Jubileusz 770 -lecia powstania tej miejscowości. Od godz. 14.oo Pani Sołtys wraz z całą Radą sołecką zaprasza na festyn i zabawę.

Natomiast wieczorem po Mszy św. o godz. 18.oo w wybranych siedmiu miejscach archidiecezji – czyli w naszej Bazylice – z racji Kongresu Eucharystycznego, adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie dla okolicy i poszczególnych parafii. Zapraszamy do spotkania z Żywym Bogiem. Nabożeństwa czerwcowe codziennie kwadrans przed osiemnastą z procesją. Na zakończenie oktawy Bożego Ciała w czwartek po mszy św., błogosławienie małych dzieci.    

 W niedzielę 16 czerwca wyjazd na Jasną Górę o godz. 15.45. Koszt 50 zł.