«Uwielbienie Trójcy Świętej, od której wszystko pochodzi i ku której wszystko w świecie i w dziejach jest skierowane» – św. Jan Paweł II

Uroczystość Najświętszej Trójcy

 

Dzisiaj Niedziela uwielbienia Trójcy Świętej – jak pisał św. Jan Paweł II – od której wszystko pochodzi i ku której wszystko zmierza.

Módlmy się dziś za nasze MAMY te żyjące i te już zmarłe.

 

W środę – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy. O godz. 17.oo próba dla dzieci przed Bożym Ciałem. Także spowiedź od godz. 17.oo.

W czwartekUroczystość Najświętszego Ciała i Najdroższej Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało. Msze święte w naszej Bazylice o godz. 6.oo, 7.3o,     9.oo, po procesji około godz. 11.3o i 18.oo. Główna Msza święta po której wyruszy procesja eucharystyczna w kościele św. Piotra o godz. 8.3o. zakończenie procesji przy naszej Bazylice.

W piątek – Święto Nawiedzenia NMP, zakończenie nabożeństw majowych z procesją oktawy Bożego Ciała 

W sobotę – wspomnienie św. Justyna, męczennika, modlitwy do Niepokalanego Serca NMP w Bazylice o godz. 8.oo i 17.oo oraz w Rokowie o godz. 16.oo.

W niedzielę o godz. 12.oo Msza prymicyjna ks. Michała Grzesiaka, naszego diakona

 

W tym tygodniu pożegnaliśmy naszych parafian; śp. Danutę Zembaty i Marię Kopacz dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie …