„Chrystus nas kocha nawet wtedy, kiedy Go zawodzimy”-  św. Jan Paweł II

5 Niedziela Wielkiego Postu

W dzisiejszą niedzielę Krzyż został zasłonięty, odkrywajmy Go w naszych sercach, uczestnicząc w Rekolekcjach Parafialnych, wykorzystajmy ten czas który daje nam Bóg, słuchajmy Jego Słowa, które kieruje do nas przez posługę Ojca Marka.
Nauki codziennie o godz. 8.oo, 12.oo i 18.oo.
W poniedziałek o godz. 18.oo specjalna nauka dla rodziców młodzieży bierzmowanej, we wtorek także o godz. 18.oo nabożeństwo do św. Rity, a w środę o godz. 12.oo dla chorych
i tych którzy się o nich troszczą. W środę zbierana będzie składka dla ks. Rekolekcjonisty. 

W pierwszą sobotę miesiąca – nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po mszy świętej o godz. 8.oo oraz
o godz. 17.oo. W Rokowie o godz. 15.3o.
Od godz. 8.3o
odwiedziny chorych przed świętami, również tych odwiedzanych co miesiąc – chorych proszę zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.
O godz. 19.oo Droga Krzyżowa ulicami Wadowic. Wyruszymy spod kościoła św. Piotra do Bazyliki. 

W przyszłą niedzielę Męki Pańskiej – Palmową, poświęcenie palm na każdej Mszy św. Natomiast przed Mszą św. o godz. 1o.3o uroczyste poświęcenie palm przed bazyliką z procesją wokół kościoła. Gorzkie Żale odśpiewamy w tym dniu wyjątkowo po Mszy św. o godz. 12.oo. Msza święta wieczora o godz. 2o.oo, po uroczystym programie telewizyjnym w czasie którego łączyć się będziemy
z Krakowem. Rozpoczęcie nabożeństwa na placu św. Jana Pawła II o godz. 17.3o.

W tym dniu druhowie OSP będą także prowadzić przed kościołem zbiórkę nas zakup ambulansu dla grupy medycznej, która będzie służyć mieszkańcom miasta i gminy, jak też turystom. 

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Uczniowie Kształcenia zawodowego i Ustawicznego nr 2             w Wadowicach, zapraszają dziś i jutro Ósmoklasistów i ich Rodziców na „Dni Otwarte Szkoły”, które odbędą się w budynku przy ul. Zegadłowicza 36. (26 III od 10.00 – 16.00 spotkanie z rodzicami,                   27 III od 8.30-14.00 spotkania w grupach). Serdecznie zapraszamy!

Wadowicka Policja apeluje, że znowu nasila się u nas działanie oszustów „na wnuczka”, „na wypadek” „na policjanta”. Nigdy nie przekazujemy komuś pieniędzy. Zainstalujmy na telefonie naszych seniorów darmową aplikacje „Moja Komenda”, by uchronić ich przed oszustami.

Są do nabycia Baranki Caritas – dzieło pomocy potrzebujących.

Dziś nowy numer Bazyliki, a w niej program Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego.

31 marca odbywa się Ekstramalna Droga Krzyżowa – rozpoczęcie o godz. 20.00 Mszą Świętą na Karmelu, do wyboru są trasy: wokół Wadowic – 31 km, do Kalwarii – 34 km, do Rychwałdu – 36 km i na Groń św. Jana Pawła II – 33 km.

W tym tygodniu pożegnaliśmy naszego parafianina:
śp. Aleksandra Sarneckiego 
Dobry Jezu a nasz Panie…