OGŁOSZENIA

Taka jest polska dusza, że o Chrystusie najwięcej nam mówi Jego ludzka Matkaśw. Jan Paweł II

 

Dziś pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej.
Przed Bazyliką kiermasz ciast i kwesta na leczenie małego Oliwierka. Zapraszamy.

 

W TYM TYGODNIU:

W poniedziałek – wspomnienie imienia NMP. W naszej Bazylice gościć będziemy Księży Neoprezbiterów i ich Rodziców. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynnej za dar powołania oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne przez wstawiennictwo Emilii i Karola Wojtyłów. Naszym modlitwą przewodniczył będzie ks. Abp Marek Jędraszewski.

We wtorek – św. Jana Chryzostoma, bp i dk Kościoła.

W środę – święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Na nowennie modlitwy za Ukrainę. Relikwie Krzyża w naszej Bazylice znajdują się w Krzyżu, który stoi na ołtarzu soborowym. W czasie nowenny modlitwy w intencji Ukrainy – o pokój.

W czwartek – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej

W piątek – świętych męczenników Korneliusza i Cypriana.

 

Wyjazd do Sanktuarium św. Krzyża w Mogile w poniedziałek 19 września o godz. 13.oo, koszt 3o zł. Wyjazd na Apel Jasnogórski w piątek 16 września o godz. 15.45, koszt 4o zł.

 

We wtorek na Mszę św. o godz. 18.oo zapraszamy rodziców dzieci z klas III SP przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne.

 

Oaza zaprasza dzieci i młodzież na spotkanie w piątek o godz. 16.3o

Chłopców chętnych do służby ministranckiej zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 1o.oo w Kościele – przy chrzcielnicy.

W poniedziałek 26 września będziemy gościć w naszej parafii ks. Kardynała Kazimierza Nycza, który wprowadzi do naszej Bazyliki relikwie błogosławionego ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i ks. Jerzego Popiełuszki. Już serdecznie zapraszamy na tę uroczystość. 

 

W tym tygodniu pożegnaliśmy naszych parafian:
ś.p. Jakuba Kamińskiego oraz ś.p. Stefana Sarneckiego

Dobry Jezu a nasz Panie …