W dniach 14-19 lipca 2022 roku,
po raz 36 Wadowicka Piesza Pielgrzymka
na Jasną Górę, wyruszy na szlak.

Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa: JESTEM, PAMIĘTAM, CZUWAM…, które nawiązują do przemówienia św. Jana Pawła II wygłoszonego podczas Światowych dni Młodzieży w Częstochowie w 1991 r. W ten sposób chcemy uczynić żywym nauczanie naszego Rodaka, które dla każdego może stanowić inspiracje.

Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w Wadowickiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, zarówno w sposób tradycyjny, jak również do duchowego pielgrzymowania. Jak w latach poprzednich w niedzielę poprzedzającą pielgrzymkę – 10 lipca oraz w poniedziałek, wtorek i środę będzie można w Bazylice złożyć intencje, które będą omadlane w czasie modlitwy różańcowej podczas pielgrzymki.

Zaproszenie na 36 WPP

Trasa pielgrzymki:

folder 2022

 

Do zobaczenia na szlaku. Maryjo idziemy do Ciebie!!!

Ks. Adam, przewodnik

 INFORMACJE ORGANIZACYJNE

 1. W pielgrzymce może uczestniczyć każdy, kto chce przeżyć rekolekcje w drodze, zapisze się i jest przygotowany na marsz około 30kilomtrów dziennie.
 2. W momencie zapisu pielgrzym otrzymuje oświadczenia RODO, które podpisane przekazuje organizatorom.
 3. Noclegi będą w dotychczasowych miejscach, także stałe noclegi i kwatery prywatne. Do dyspozycji mamy szkoły i remizy warto mieć własną miedniczkę do mycia.
 4. Organizatorzy zapewnią w ciągu dnia dostęp do bieżącej wody, aby jak najczęściej myć ręce, mydło, ręczniki papierowe oraz środki do dezynfekcji.
 5. Zarówno na postojach jak również w miejscach noclegowych będą dostępne toalety.
 6. Każdy pielgrzym jest zobowiązany do posiadania środków sanitarnych na własny użytek.
 7. Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w pielgrzymce pod opieką pełnoletniego opiekuna wskazanego w momencie zapisu.
 8. Zapisy na pielgrzymkę będą 9 lipca od godz. 18.00 do 19.00 w parafii św. Piotra oraz w dniach 10 – 12 lipca od godz. 18.00 do 19.00 w Domu Parafialnym przy parafii Ofiarowania NMP w WadowicachFormularz zgłoszeniowy: WADOWICKA PIESZA PIELGRZYMKA- formularz zgłoszeniowy

   

 9. Koszt pielgrzymki:
  – osoba dorosła – 70 zł,
  – osoby od 6 do 15 roku życia – 60 zł,
  – do 6 roku życia za darmo,
  – Autokar powrotny (dla chętnych) – 40 zł.
 • Jak co roku będzie możliwość pielgrzymki autokarowej na Jasną Górę na przywitanie pielgrzymów i Mszę Świętą we wtorek 19 lipca – wyjazd godz. 7.30 z dworca autobusowego w Wadowicach, koszt 40 zł, zapisy w kancelarii lub sklepiku parafialnym.

PIELGRZYMOWANIE DUCHOWE

 1. Jak w latach poprzednich w niedzielę poprzedzającą pielgrzymkę – 10 lipca 2022 oraz w poniedziałek i wtorek, będzie można w kościele złożyć intencje, które będą omadlane w czasie modlitwy różańcowej podczas pielgrzymki.
 2. Dla osób nie mogących z różnych powodów uczestniczyć w pielgrzymce tradycyjnej będzie możliwość łączenia się z nami przez media społecznościowe – Msza Święta, konferencja oraz inne wydarzenia i nabożeństwa.

Kontakt z organizatorami:


ks. Adam Kurdas – ojciec przewodnik– 784 015 320
p. Jan Glanowski – główny przewodnik – 505 100 785