„Każde życie nawet najmniej znaczące dla ludzi,
ma wieczną wartość przed oczami Boga”

uczy nas św. Jan Paweł II

Uroczystość Najświętszej Trójcy

Dziś kończy się w naszej Archidiecezji okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej. 

W poniedziałek wspomnienie św. Antoniego z Padwy

We wtorek – wspomnienie bł. Michała Kozala, bp i męczennika

W czwartek Uroczystość Bożego Ciała.
Msze św. o godz. 6.oo, 7.3o, 8.3o oraz po zakończeniu procesji i o godz. 18.oo.
W Rokowie o godz 7.3o.
Procesja z Najświętszym Sakramentem w tym roku wyruszy z kościoła św. Piotra po Mszy św. o godz. 8.3o do naszej Bazyliki. Nasza parafia odpowiedzialna jest za dwa ołtarze. Przy Siostrach Nazaretankach oraz przy kościele. Bardzo prosimy o pomoc w ich przygotowaniu Rodziców dzieci pierwszokwomunijnych. Zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich parafian, by oddać cześć Panu Jezusowi w Najświętszym Sakramencie, a szczególnie dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące dzwoneczkami, dzieci w strojach komunijnych, niosących feretrony, chorągwie i wszelkie symbole religijne, chór parafialny, oazę i służbę liturgiczną. Niech to będzie manifestacja naszej miłości do Jezusa Eucharystycznego.
Na trasie przyozdabiamy okna naszych mieszkań. A pójdziemy ulicami: Fatimską, Poprzeczną i Lwowską.
Możliwość spowiedzi świętej, w środę od godz. 17.oo.
Procesja z racji Oktawy Bożego Ciała codziennie po mszy św. wieczornej, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 1o.3o, na której będziemy przeżywać rocznicę I Komunii Świętej uczniów klas 4 SP. Zachęcamy gorąco to udziału w tej szczególnej modlitwie eucharystycznej.

W piątek wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika

W przyszłą niedzielę – o godz. 12.oo chrzty. Pouczenie w piątek o godz. 19.oo.

Spotkania przed bierzmowaniem dla klas 8 SPw poniedziałek i piętek – rozpoczynamy Mszą św. o godz. 18.oo.

Wyjazd na Apel Jasnogórski w czwartek 16 czerwca o godz. 15.45. Koszt 40 zł.

 

W tym tygodniu pożegnaliśmy naszych parafian:
śp. Teresę Szymczyk, śp. Reginę Paterek oraz śp. Kazimierza Filek
Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie …