„Idźcie i głoście Dobrą Nowinę odkupienia,
czyńcie to z wielką radością”
św. Jan Paweł II

5 Niedziela Wielkiego Postu

Rozpoczęliśmy dziś rekolekcje wielkopostne. Witam serdecznie wśród nas ks. Jana i polecam go Waszym modlitwą. Przywiózł dla naszej parafii figurę św. Michała Archanioła, która będzie nam towarzyszyć w czasie nauk rekolekcyjnych. Módlmy się wzajemnie za siebie, rodzice za dzieci, dzieci za starszych, byśmy wszyscy skorzystali z tego czasu łaski, który daje nam Bóg. Dla starszych w poniedziałek, wtorek i środę nauki o godz. 8.oo, 12.oo i 18.oo. We wtorek o godz. 12.oo specjalne spotkanie ze starszymi i chorymi. Dzieci i młodzież mają rekolekcje od poniedziałku do środy, które wygłosi ks. Grzegorz Banowski, wikariusz z Kalwarii Zebrzydowskiej. Prosimy rodziców aby zadbali, by dzieci mogły uczestniczyć w swoich naukach – program dostępny w gablotkach i na stronie internetowej. W środę zakończenie rekolekcji z błogosławieństwem, będzie zbierana składka na cele rekolekcji. 

W Tym tygodniu: 

W czwartek – o godz. 2o.oo Godzina Święta 

W piątek – droga krzyżowa o godz. 8.3o, 17.oo i 18.3o

W sobotę  – błogosławieństwo nowych nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej, także z naszej parafii. Módlmy się w intencji Pana Krzysztofa Woźniaka.

W przyszłą niedzielę – Niedziela Palmowa Męki Pańskiej.
Przed Mszą św. o godz. 1o.3o uroczyste błogosławienie palm wraz z procesją wokół Kościoła.
Zmianka tajemnic różańca świętego po Mszy św. o godz. 7.3o.
Na mszy świętej o godz. 1o.3o Roczki – dzieci można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii oraz błogosławieństwo nowych ministrantów.
O godz. 19.oo z placu przed Bazyliką wyruszy Wadowicka Droga Krzyżowa, ulicami miasta do kościoła św. Piotra. Zapraszamy.

Są do nabycia Baranki Caritas wielkanocne dzieło pomocy potrzebującym.

Przyjmujemy zapisy na wyjazd do Częstochowy 18 kwietnia na Apel Jasnogórski.

W tym tygodniu z naszej parafii pożegnaliśmy:
śp. Wojciecha Spytkowskiego, śp. Bogumiłę Seweryn, śp. Urszulę Kaczmarczyk
Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie …