„Jezus jest Przyjacielem wymagającym, który wytycza wzniosłe cele”    
św. Jan Paweł II

1 Niedziela Wielkiego Postu

Dziś pierwsza Niedziela WIelkiego Postu. Po południu o godz. 16.15 Droga Krzyżowa,
o godz. 17. oo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym (w tym roku wygłosi je dla nas ks. Diakon Krzysztof).
Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w piątą Niedzielę Wielkiego Postu.
Poprowadzi je ks. dr Jan Seremak, michalita. Spowiedź wielkanocną przeżyjemy w Wielką Środę.
Serdecznie zapraszamy Was Drodzy Parafianie do udziału w nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 8.3o, 17.3o dla dzieci i 18.3o. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W Tym tygodniu:
We wtorek i środę – będziemy gościć w naszej parafii Ikonę św. Rodziny.
We wtorek około godziny 16.oo (16.15) – wprowadzenie Ikony do Bazyliki,
o godz. 17.oo – Różaniec w intencji rodzin naszej parafii, o godz. 18.oo – Msza św. w intencji Rodzin pod przewodnictwa, bp Roberta Chrząszcza – po Mszy św. czuwanie rodzin przy Ikonie. Od godz. 2o.oo – do godz. 21.oo – spotkanie rodzin z Rokowa z Ikoną Jezusa Maryi i Józefa. O godz. 21.oo – Apel Jasnogórski zakończy nasze czuwanie. Kancelaria popołudniowa w tym dniu będzie nieczynna.

W środę; Msze św. przy Św. Ikonie o godz. 6.oo, 7.oo, 8.oo. O godz. 12.oo – Mszę św. i Słowo Boże wygłosi ks. prof Edward Staniek serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych i grupy parafialne, po Mszy św. czuwanie indywidualne. O godz. 15.oo – Koronka do Bożego Miłosierdzia, pożegnanie Ikony i przewiezienie do parafii w Choczni.

W czwartek – modlitwy za rodziny oraz dar potomstwa przez wstawiennictwo rodziców św. Jana Pawła II Emilii i Karola Wojtyłów o godz. 17.3o.

W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańca świętego po Mszy św. o godz. 7.3o, na Mszy św. o godz. 1o.3o modlimy się za rocznie dzieci, które można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

Dziękujemy Wam bardzo serdecznie za ofiarę na pomoc Ukrainie w wysokości 20160 zł. Jeśli ktoś z Was ma możliwość przyjęcia do swoich domów uchodźców /kobiety, dzieci/ proszony jest o zgłaszanie się w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Dziękujemy również serdecznie darczyńcy
/który pragnie zachować anonimowość/, a który pokrył koszty dotychczasowego ogrzewania
w kościele w wysokości 23 ooo zł.

Przyjmujemy zapisy na wyjazd na Apel Jasnogórski 16 marca, koszt 40 zł.

W tym tygodniu z naszej parafii pożegnaliśmy:
śp. Barbarę Las i Małgorzatę Warchał
Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie …