„Jezus jest Przyjacielem wymagającym, który wytycza wzniosłe cele”    
św. Jan Paweł II

VIII Niedziela Zwykła

Dziś rozpoczynamy 40-godzinne nabożeństwo. Będziemy adorować Pana Jezusa dziś, między mszami św. i do godz. 18.oo oraz w poniedziałek i wtorek przy ołtarzu głównym. Celem tego nabożeństwa jest przygotowanie naszych serc na WIelki Post.
W najbliższą środę – POPIELEC. Posypanie głów popiołem w czasie każdej Mszy  św. o godz. 6.oo, 7.oo, 8.oo, 1o.oo, 16.3o i 18.oo. W tym dniu obowiązuje post ścisły.  Każdy między 18 a 60 rokiem życia, za wyjątkiem chorych, zobowiązany jest do jednego posiłku do syta  i dwóch lekkich, z zachowaniem wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
W piątek rozpoczynamy nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 8.3o, 17.oo zapraszamy zwłaszcza dzieci i 18.3o.
W niedziele o godz. 16.15 Droga Krzyżowa i o godz. 17.oo Nabożeństwo Gorzkich Żali. Serdecznie zapraszamy Was Drodzy Parafianie do uczestnictwa w tych szczególnych, wielowiekowych nabożeństwa męki i śmierci Chrystusa.

W Tym tygodniu: Przypadają dni odnowy życia duchowego.
W pierwszy czwartek o godzinie 2o.oo tradycyjnie „Godzina Święta”.      
W piątek odwiedziny chorych od 9.oo ks. Proboszcz. Spowiedź święta od godz. 6.oo do 8.oo
i 16.oo do 18.oo. Dodatkowa Msza św. ku czci NSPJ o godz. 16.3o.
W sobotę odwiedziny chorych od godz. 9.oo księża Wikariusze. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP w Bazylice po Mszy św. o godz. 8.oo oraz o godz. 17.oo połączone z modlitwami do św. Jana Pawła II. W Rokowie o godz. 16.oo. 

Jak już informowaliśmy Was Drodzy Parafianie w przyszłym tygodniu przybędzie do nas Ikona Świętej Rodziny – 8 i 9 marca.

W ramach przygotowań do bierzmowania w poniedziałek na Msze św. o godz. 18.oo zapraszamy uczniów klas 8 SP, a we wtorek na Mszę św. o godz. 18.oo uczniów klas 7 SP.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.oo udzielimy sakramentu chrztu św., pouczenie dla rodziców i chrzestnych w piątek o godz. 19.oo

W związku z sytuacją na Ukrainie, codziennie o godz. 17.3o różaniec w intencji pokoju na świecie.

W tym tygodniu z naszej parafii pożegnaliśmy:
śp. Janinę Okołot, śp. Wandę Ryłko oraz śp. Aleksandra Łucjanka
Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie …