Dziś 29 Niedziela Zwykła wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, który oddał życie za wiarę. Dziś i przez cała tydzień o godz. 17.3o nabożeństwo różańcowe. Odpowiadajmy z radością na wezwanie Maryi do odmawiania różańca świętego.

  • 22 października w Uroczystość św. Jana Pawła II, patrona naszego Miasta o godz. 18.oo Sumę Odpustową odprawi ks. Stanisław Czernik, już były nasz wikariusz naszej parafii. Ks. Abp Marek powołał Go na Dyrektora Szkół Katolickich w Krakowie. Jego opiece powierzono 7 szkół i dwa przedszkola – prawie 1600 uczniów. Zapraszamy do modlitwy w Jego intencji, niech to będzie wyraz naszego podziękowania za Jego posługę w naszej parafii.
    W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • W tym miesiącu nabożeństwo ku czci św. Rity odprawimy w czwartek 21 października połączone z różańcem o godz. 17.30.
  • W poniedziałek święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona naszego wikariusza Łukasza. Polecajmy Chrystusowi Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi jego posługę w naszej parafii i szkole im. ks. Józefa Tischnera. 
  • W środę Uroczystość św. Jana Kantego, głównego patrona naszej Archidiecezji i miasta Krakowa. Jego postać umieszczona jest w kaplicy św. Rodziny, zamiast postaci św. Joachima. Relikwie Świętego z Kęt, znajdziemy w kaplicy św. Krzyża.
  • *W zakrystii i kancelarii przyjmujemy na wypominki roczne oraz Msze święte zbiorowe odprawiane na cmentarzach. Wypominki jednorazowe można składać do skrzynki w kaplicy Świętej Rodziny.
  • Kuchnia św. Brata Alberta prosi o spodnie i kurtki męskie, jeśli ktoś chciałby się podzielić z biedniejszymi. 
  • *Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dziś nowy numer naszej gazety parafialnej „Bazylika”. Mamy taką nietypową prośbę, aby ofiary za prasę wrzucać do tej skarbony z której zabieramy gazety. 

Kalendarz Liturgiczny:

Poniedziałek – Św. Łukasza, Ewangelisty

Środa – św. Jan z Kęt, kapłana

Piątek – Uroczystość św. Jan Paweł II, papież

Sobota – św. Józefa Bilczewskiego, biskupa – absolwenta naszego LO

Szczęść Boże na nowy tydzień!!!