Dziś przypada wspomnienie św. Dominika, prezbitera

We wtorek o godz. 17.3o Modlimy się za rodziny. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II Wielkiego i jego rodziców; o zgodę w rodzinach, o wierność miłość i uczciwość małżeńską, a także w intencji młodych małżonków o dar potomstwa.

W środę nieustającą nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Wspomnienie św. Klary

W piątek święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej, której mały Karol został powierzony przez swojego tatę.

W sobotę przypada 30 rocznica konsekracji kościoła św. Piotra, której dokonał sam św. Jan Paweł II. Zapraszamy do modlitwy także za budowniczego tego kościoła ks. Michała Pioska. O godz. 17.15 różaniec, o godz. 18.oo Msza św. Pod przewodnictwem ks. Abp Marka Jędraszewskiego. Cały program na plakatach

W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Na mszy św o godz. 12.oo chrzty, pouczenie w piątek o godz. 19.oo

Przyjmujemy zapisy na wyjazd do Częstochowy 16 sierpnia o godz. 15.45 /koszt 40 zł/ oraz na Odpust Wniebowzięcia NMP do Kalwarii Zebrzydowskiej 20 sierpnia, wyjazd o godz. 13.oo /koszt 15 zł/. 

 


14 sierpnia naszą parafię nawiedzi Dzwon Głos Nienarodzonych
. Od godz. 14 do 18 przed Bazyliką zostanie wystawiony dzwon powstały z inicjatywy fundacji „Życiu Tak”, a wykonany przez rzemieślniczą Pracownię Ludwisarską w Przemyślu. Każdy przechodzień opowiadający się za życiem będzie mógł uderzyć w dzwon. Wydobyty dźwięk będzie symbolicznym głosem tych, którzy nie mogą powiedzieć o tym, że chcą żyć!

Jako pierwszy symbolicznego uderzenia dokonał Ojciec Święty Franciszek 23 września 2020 w Watykanie, po czym go pobłogosławił i skierował następujące przesłanie: „Niech jego głos budzi sumienia stanowiących prawo i wszystkich ludzi dobrej woli w Polsce i na świecie. Niech Bóg, jedyny i prawdziwy Dawca życia błogosławi Wam i Waszym rodzinom”.


Zachęceni tym przesłaniem pragniemy, by dźwięk dzwonu wybrzmiał także w naszym mieście, dlatego serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu. Dzwon nawiedzi także Kraków i Zakopane. Więcej szczegółów na plakacie.

Po Mszach świętych zapraszamy do kaplicy świętokrzyskiej na modlitwę. Zgromadziliśmy tam wszystkie 44 relikwie świętych.