Wadowicka Piesza Pielgrzymka
na Jasną Górę

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, kiedy to Wadowicka Pielgrzymka (34 prim) odbyła się w sposób duchowy i tylko w ostatni dzień weszliśmy na Jasną Górę, by przytulić się do naszej Mamy i spojrzeć w Jej czułe oczy, w tym roku Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w sposób tradycyjny. W dniach 14-19 lipca 2021 roku, po raz 35 Wadowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, wyruszy na szlak.

Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa: WSZYSTKO POSTAWIŁEM NA MARYJĘ, zaczerpnięte od sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, którego beatyfikację będziemy przeżywać w tym roku. Chcemy wpisać się w życie i duchowość dwóch świętych minionego stulecia – św. Jan Paweł II i Prymas Tysiąclecia, którzy prowadzili nas po drogach codzienności w kierunku nieba pod płaszczem Maryi.

Trudne doświadczenia minionego czasu w kraju i na świecie jeszcze bardziej powinny wzmocnić naszą modlitwę do Boga. Historia zaś Polski i świata wskazuje, że wiele razy w najbardziej trudnych chwilach ludzie zwracali się w modlitwie do Pana Boga i została ona wysłuchana. Warto przypomnieć również, że narodziny Pieszej Pielgrzymki Warszawskiej w 1711 roku, czyli 310 lat temu przypadły akurat w czasie trwającej zarazy.

Pielgrzymując do Jasnogórskiej Pani, prosić będziemy o Jej wstawiennictwo i łaski dla naszej ojczyzny i dla nas samych, polecając wszystkie intencje, które będziemy ze sobą nieść, jak również te powierzone nam przez innych.

Zgodnie z obecnymi wytycznymi, możemy zorganizować pielgrzymkę w sposób tradycyjny z zachowaniem zaleceń sanitarnych, które pozwolą na bezpieczne przejście i przebieg całego wydarzenia. Szczegółowe informacje organizacyjne są dostępne na stronie: www.wadowicejp2.pl oraz na profilu Facebook – Bazylika Wadowice oraz Wadowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.

Już dziś zachęcamy, aby przez modlitwę włączyć się w przygotowanie pielgrzymki oraz jej bezpieczny przebieg. Wędrując na Jasną Górę z Wadowic – miejsca, gdzie urodził się i wzrastał św. Jan Paweł II pragniemy włączyć się w dziękczynienie składane Bogu za życie i pontyfikat naszego świętego rodaka oraz Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, którzy przez Maryję pokazywali nam drogę do świętości. Pragniemy prosić Boga, za wstawiennictwem Jego Matki – Maryi, aby oddalił od nas wszelkie niebezpieczeństwo, błogosławił nam i pomagał, abyśmy każdego dnia zdobywali świętość i pozwolili Duchowi Świętemu odmieniać oblicze naszego życia. Zgłębiając duchowe dziedzictwo Ojca Świętego św. Jana Pawła II i Prymasa Tysiąclecia chcemy uczyć się całe swoje życie powierzać Bogu przez ręce Maryi.

Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w Wadowickiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, zarówno w sposób tradycyjny, jak również do duchowego pielgrzymowania. Jak w latach poprzednich w niedzielę poprzedzającą pielgrzymkę – 11 lipca oraz w poniedziałek i wtorek, będzie można w Bazylice złożyć intencje, które będą omadlane w czasie modlitwy różańcowej podczas pielgrzymki.

Do zobaczenia na szlaku. Maryjo idziemy do Ciebie!!!

Ks. Adam, przewodnik