35. Wadowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

14 – 19 lipca 2021 

WSZYSTKO POSTAWIŁEM NA MARYJĘ

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

 1. W pielgrzymce może uczestniczyć do 300 osób wliczając w to osoby duchowne oraz posługujące w zabezpieczeniu pielgrzymki, jak również bazę i organizatorów, do limitu nie wliczają się osoby zaszczepione – powinny posiadać przy sobie certyfikat zaszczepienia.
 2. W pielgrzymce mogą uczestniczyć tylko osoby zdrowe bez żadnych objawów chorobowych.
 3. W momencie zapisu na pielgrzymkę każdy pielgrzym podpisuje oświadczenie o zobowiązaniu do przestrzegania w trakcie pielgrzymki aktualnie obowiązujących reżimów epidemicznych i oświadcza, że w razie ich naruszenia ponosi odpowiedzialność prawną – wzór takiego OŚWIADCZENIA, jak również oświadczenia RODO będzie dostępne przy zapisie, które pielgrzym podpisane przekazuje organizatorom.
 4. Noclegi będą w dotychczasowych miejscach z jednym wyjątkiem – nie śpimy w Żuradzie tylko
  w Olkuszu na osiedlu. Do dyspozycji mamy szkoły i remizy – preferowane są noclegi w namiotach – mamy zapewnione zabezpieczenie sanitarne i dostęp do bieżącej wody – warto mieć własną miedniczkę do mycia.
 5. Nie zaleca się noclegów na kwaterach prywatnych – chyba, że są to stałe kwatery za zgodą – pielgrzyma, organizatora i gospodarzy.
 6. Organizatorzy zapewnią w ciągu dnia dostęp do bieżącej wody, aby jak najczęściej myć ręce, mydło, ręczniki papierowe oraz środki do dezynfekcji.
 7. Zarówno na postojach jak również w miejscach noclegowych będą dostępne toalety.
 8. Każdy pielgrzym jest zobowiązany do posiadania środków sanitarnych i dezynfekujących na własny użytek.
 9. Pielgrzymka będzie odpowiednio zabezpieczona medycznie zarówno w sprzęt jak również w personel sanitarny przeszkolony w procedurach Covid 19.
 10. Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w pielgrzymce tylko pod opieką rodzica.
 11. Zapisy na pielgrzymkę będą 9 lipca od godz. 18.00 do 19.00 w parafii św. Piotra Apostoła w Wadowicach oraz w dniach 10 – 12 lipca od godz. 18.00 do 19.00 w Domu Parafialnym przy parafii Ofiarowania NMP
  w Wadowicach.
 12. Koszt pielgrzymki:
  – osoba dorosła – 70 zł,
  – osoby od 6 do 15 roku życia – 60 zł,
  – do 6 roku życia za darmo,
  – Autokar powrotny (dla chętnych) – 30 zł.
 13. Jak co roku będzie możliwość pielgrzymki autokarowej na Jasną Górę na przywitanie pielgrzymów
  i Mszę Świętą w poniedziałek 19 lipca – szczegóły zostaną podane w późniejszym terminie.

PIELGRZYMOWANIE DUCHOWE

 1. Jak w latach poprzednich w niedzielę poprzedzającą pielgrzymkę – 11 lipca 2021 oraz w poniedziałek i wtorek, będzie można w kościele złożyć intencje, które będą omadlane w czasie modlitwy różańcowej podczas pielgrzymki.
 2. Dla osób nie mogących z różnych powodów uczestniczyć w pielgrzymce tradycyjnej będzie możliwość łączenia się z nami on-line przez media społecznościowe – Msza Święta, konferencja oraz inne wydarzenia i nabożeństwa.

Kontakt z organizatorami:

ks. Adam Kurdas – przewodnik – 784 015 320

p. Jan Glanowski – koordynator – 505 100 785