„Chociaż cierpienie jest złem, to przez Chrystusa i w Chrystusie jest – dobrem”  św. Jan Paweł II

5 Niedziela Zwykła

Otoczmy modlitwą nowego biskupa pomocniczego naszej Archidiecezji ks. Roberta Chrząszcza, pochodzącego
z Kalwarii Zebrzydowskiej, który wczoraj – sobota 6 luty, w Sanktuarium Św. Jana Pawła II przyjął sakrę biskupią. Jako zawołanie wybrał słowa, które św. Jan Paweł II wypowiedział na inauguracji swojego pontyfikatu na placu św. Piotra 22 X 1978 „Otwórzcie drzwi Chrystusowi”. Biskupowi Robertowi życzymy światła Ducha Świętego, opieki Matki Najświętszej i wstawiennictwa św. Jana Pawła II w posłudze pasterskiej dla naszej diecezji.

We czwartek przypada wspomnienie NMP z Lourdes Światowy Dzień Chorych, ustanowiony przez św. Jana Pawła II, naszego Rodaka. 
O godz. 12.00 Msza św. za ludzi chorych, cierpiących starszych, z naszej parafii połączona z namaszczeniem chorych i błogosławieństwem lourdskim, okazja do spowiedzi pół godziny wcześniej. 

Tradycyjny wyjazd na Jasną Górę 16 lutego /wtorek/o godz. 15.45 

Za tydzień po Mszy św.  o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych.

Kalendarz Liturgiczny:              

w środę; Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy 

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy 40-godzinne nabożeństwo przed Wielkim Postem. Będziemy adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie przez całą niedzielę oraz poniedziałek i wtorek przed popielcem.

Porządek adoracji jest  wywieszony w gablotach i na stronie parafialnej. Nie szczędźmy czasu dla Pana Jezusa. Marnujmy go dla Niego, On czeka na nas pod postacią chleba. Wybierając się na niedzielny spacer, nie zapomnijmy o naszym Bogu.

Już dziś zapraszamy Was Drodzy Parafianie 18 lutego na modlitewne czuwanie w ramach akcji „Święty Jan Paweł II ze mną na zawsze”. Rozpocznie się ono Mszą św. O godz. 18.oo pod przewodnictwem ks. dr Andrzeja Scąbra delegata w procesie kanonizacyjnym rodziców św. Papieża. Będziemy modlić się w intencji rodzin, jak też chorych i cierpiących. W tym dniu przypada 80 rocznica śmierci taty św. Jana Pawła II – Karola Wojtyły. Całe czuwanie będzie transmitowane na naszym parafialnym kanale. 

W nadchodzącym tygodniu na Msze św. Kolędowe zapraszamy mieszkańców następujących ulic i osiedli:

Poniedziałek – 8 luty 2021

Ul. Wojska Polskiego, oś. Słoneczne, oś. Podhalanin – nowe bloki przy ul. Wojska Polskiego

Wtorek – 9 luty 2021

Ul. Sadowa, al. Wolności

Środa – 10 luty 2021

Al. MB Fatimskiej, ul. Spółdzielców, ul. Szpitalna, ul. Sobieskiego, pl. Kościuszki,
ul. Spadzista, ul. Poprzeczna, ul. Cicha, ul. Trybunalska, ul. Żeromskiego

Czwartek – 11 luty 2021

Ul. Lwowska, ul. Legionów, ul. Niecała, ul. Konstytucji 3-go maja

Piątek – 12 luty 2021

Oś. Jedności, oś. Jesionowe, ul. Fabryczna, ul. Chopina, ul. Kochanowskiego

Modlitwa przed Najświętszym Sakramentem
Nabożeństwo 40 godzinne 2021

Niedziela – 14 luty 2021

Godz. 15.00 – Nadzwyczajni Szafarze Eucharystii

Godz. 16.30 – Oaza i Służba Liturgiczna

W minionym tygodniu pożegnaliśmy naszych parafian:
+ Janusza Wojnara oraz + Józefa Zająca

Dobry Jezu a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie.