„Kościół jest tajemnicą nieustannego zstępowania Boga ku człowiekowi”                                                                                                                                    św. Jan Paweł II

2 Niedziela Zwykła

Wspominamy dziś św. Antoniego, opata. Rozpoczyna się tydzień modlitw o jedność chrześcijan.                         

Dziś nowy numer gazetki parafialnej „Bazylika”.       

Od jutra rozpoczynamy Msze św. kolędowe o godz. 18.oo dla poszczególnych ulic i rejonów naszej parafii.
Cały harmonogram znajdziecie w gazetce   parafialnej, na stronie   internetowej oraz w gablotkach. Będziemy też telefonicznie umawiać się z tymi, którzy pragną indywidualnie gościć nas u siebie w domach.

Kalendarz Liturgiczny:             

we wtorek: św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa,

w środę; Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,

w czwartek; św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy – Dzień Babci, pamietajmy o Nich w naszej modlitwie.

w piątek: Modlitwy do św. Rity o godz. 17.30. Poświęcone róż, możemy ofiarować osobą za które się modlimy,  a szczególnie tym z którymi chcielibyśmy się pogodzić.

 Ojciec Święty Jan Paweł II bardzo często wypowiadał się  i pisał na temat rodziny. Wszystkie sprawy z nią związane były mu bardzo bliskie. Troszczył się o należyte miejsce rodziny we współczesnym świecie. Dlatego ten atak na Jego pomnik w Poznaniu w minionym tygodniu.
Niech nasza wspólna kolędowa modlitwa jednoczy naszą parafie i nasze rodziny. Jan Paweł II wzywa nas: 

„Trzeba powrócić do modlitwy w rodzinie i do modlitwy za rodziny… Rodzina, która modli się zjednoczona, zjednoczona pozostaje. Różaniec święty, zgodnie z dawną tradycją jest modlitwą, która szczególnie sprzyja gromadzeniu się rodziny… odtwarza ona wtedy klimat domu w Nazarecie… Poprzez modlitwę we wspólnocie rodzin zapraszamy Chrystusa, aby był pośrodku nas: małżonków, rodziców, dzieci… Niewiele jest wspólnie podejmowanych działań, które miałyby na rodzinę wpływ głębszy niż wspólna modlitwa. Modlitwa pobudza uczucie czci do Boga i wzajemnego szacunku do siebie. Nadaje radościom i smutkom, nadziejom i rozczarowaniom, wszystkim zdarzeniom i okolicznościom perspektywę Bożego miłosierdzia i opatrzności.”

Na zakończenie naszych spotkań, każda rodzina zostanie pobłogosławiona relikwiami św. Papieża i otrzyma pamiątkowy obrazek, z modlitwą za domowników.

Muzeum Dom Rodzinny zaprasza na telewizyjną transmisję koncertu
z naszej Bazyliki – „ Ojczyzna – nasze być i nasze mieć” na antenie TVP3 
w niedzielę 17 i 24 stycznia o godz. 19.15.

Wojewoda Małopolski przekazuje informację:

„W miniony piątek ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. Już jutro rozpoczniemy szczepienia pierwszych Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej. Osoby, które mają pytania lub chcą uzyskać więcej informacji, mogą skorzystać z bezpłatnej ogólnopolskiej infolinii – pod numerem telefonu 989.

Jednocześnie osoby, które będą chciały zaszczepić się przeciw COVID-19, ale mają trudność z dotarciem do punktu szczepień oraz osoby z niepełnosprawnościami, będą mogły skorzystać z bezpłatnego transportu zorganizowanego przez gminy”.

W nadchodzącym tygodniu na Msze św. Kolędowe zapraszamy mieszkańców następujących ulic i osiedli:

Poniedziałek – 18 styczeń 2021

Ul. Sportowców, ul. Źródlana, ul. Wałowa, ul. Zygmunta Starego, ul. Matejki,
ul. Jasna, ul. Baśniowa, ul. Bohaterów Monte Cassino, ul. Zaskawie

Wtorek – 19 styczeń 2021

Ul. Ady Sari, ul. Łąki, ul. Olbrychta, ul. Nowobilskich, ul. Nikliborca, ul. Graniczna

Środa – 20 styczeń 2021

Ul. Wadowity, oś. Wadowity

Czwartek – 21 styczeń 2021

Oś. Piastowskie, ul. Brzostowskiej

Piątek – 22 styczeń 2021

Ul. Łazówka, oś. Widok

W tym tygodniu pożegnaliśmy: + Barbarę Dubiel  
Wieczne odpoczywanie racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista niecka Jej świeci, niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

WSZYSTKIM PARAFIANOM ŻYCZYMY DOBREGO TYGODNIA.
SZCZĘŚĆ BOŻE!!!