Śpieszmy się kochać ludzi, bo tak szybko odchodzą …

31 Niedziela Zwykła  Uroczystość Wszystkich Świętych

W naszej Bazylice posiadamy 29 relikwii świętych i błogosławionych. Cześć z nich umieszczona jest w kaplicy św. Krzyża, którą pragniemy uczynić kaplicą Wszystkich Świętych.                

Łączymy się dziś  z Kościołem Tryumfującym w niebie. Modlimy się także za naszych wiernych zmarłych, by mogli się  cieszyć chwałą nieba. Ojciec św. Franciszek ogłosił, że odpust zupełny za zmarłych można w tym roku          zyskać nie tylko od 1 do 8 listopada, ale przez cały miesiąc pod zwykłymi warunkami: spowiedź, Komunia Święta, nawiedzenie cmentarza także w myślach, i modlitwa za zmarłych.

W tym tygodniu:

Dziś Msze św. za zmarłych, które miały być na cmentarzach o godz. 9.00, 13.30 i 15.oo,           

w poniedziałek: Dzień Zaduszny. Dzień naszego spotkania z Kościołem oczyszczającym się                   w czyśćcu. Msze św. o godz. 6.oo, 6.45, 7.30, 8.oo, 9.oo, 11.oo, 12.oo, 18.00.
O godz. 17.30 codziennie różaniec  z wypominkami za zmarłych. 

w środę; – Nieustająca nowenna do Matki Bożej, rano po Mszy św. o godz. 8.oo i po południu o godz. 17.30.   Wspomnienie Karola Boromeusza, biskupa.

W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca: – w czwartek modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek spowiedź św. od godz. 6.00 do 8.00 i od godz. 16.00 do 18.00. O godz. 16.30 Msza św. oraz modlitwy do NSPJ. W sobotę natomiast nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP i modlitwy przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II o godz. 17.15.

Można już od dziś uczestniczyć we Mszy św. online z naszej Bazylki. Link znajdziecie na naszej stronie.
Prosimy o subskrypcję.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy: +  Maria Byrska, + Lechosława Maślana,
+ Zbigniew Kurcman.
Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.