Miłości bez Krzyża nie znajdziecie, a Krzyża bez Miłości, nie uniesiecie.
św. Jan Paweł II

Różaniec o godz. 17.30 

30 Niedziela Zwykła                    

W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Rocznicę Poświęcenia Kościoła Własnego. Dziękujemy Bogu za to wybrane miejsce w którym  zamieszkał dla nas. Modlimy się za wszystkich budowniczych i fundatorów tej świątyni,
a także za tych, którzy dziś troszczą się o piękno i porządek w naszej Bazylice. Po Mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego sakramentu i uroczyste Te Deum. Znamy datę konsekracji naszej świątyni 29 wrzenia 1808 rok, dokonał jej bp Andrzej Rawa- Gawroński. Dlatego od przyszłego roku tego właśnie dnia świętować będziemy jej oddanie Bogu na własność.                         

Ks. Abp Marek Jędraszewski w liście na dzień dzisiejszy wzywa nas do modlitwy o ustanie pandemii, przestrzeganie zaleceń sanitarnych, i przekazuje wiadomość, że Jan Paweł II jest od 5 października patronem małopolski.

Serdecznie dziękujemy tym wszystkim parafianom, którzy wzięli udział w uroczystościach odpustowych ku czci św. Jana Pawła II, patrona Wadowic, a szczególnie chórowi, pod kierunkiem Pan Organisty, który uświetnił naszą uroczystość pięknym śpiewem.

W tym tygodniu:

w środę; – Nieustająca nowenna do Matki Bożej, rano po Mszy św. o godz. 8.oo i po południu o godz. 17.30. To także Święto świętych apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

w sobotę – zakończenie nabożeństw różańcowych,

w przyszłą niedzielę – Uroczystość Wszystkich  Świętych. Z racji ograniczeń związanych z pandemią w tym roku nie odbędą się Msze św. i procesje na naszych cmentarzach – parafialnym i komunalnym. Zaplanowane Msze święte zbiorowe zostaną odprawione w naszej Bazylice:
1 listopada o godz. 9.oo msza zbiorowa, która miała być odprawiona na cmentarzu parafialnym o godz. 9.oo,
o godz. 13.30 – msza zbiorowa, która miała być odprawiona o godz. 13.oo na cmentarzu komunalnym oraz dodatkowa msza św. o godz. 15.oo, która miała być na cmentarzu komunalnym o godz. 11.oo.
Msze zbiorowe 2 listopada będą odprawione o godz. 9.00 i 11.oo w Bazylice.

Dodatkowa okazja do spowiedzi św. by zyskać odpust zupełny za bliskich zmarłych w piątek od godz. 16.oo do 18.oo oraz w sobotę od godz. 9.oo do 12.oo.

Od 2 listopada zapraszamy na różaniec z jednorazowymi listopadowymi wypominkami za zmarłych.

Kancelaria parafialna czynna codziennie od godz. 9.oo do 14.oo  i po południu od godz. 16.20 do 17.20.

W zakrystii i kancelarii przyjmujemy jeszcze na wypominki roczne, a jednorazowe tradycyjnie składamy do        skrzyni w kaplicy Świętej Rodziny.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy: + Jana Porzyckiego
 Wieczne odpoczywanie r