Różaniec – czasem możesz tyle, a czasem aż tyle …!

Różaniec o godz. 17.30  

29 Niedziela Zwykła                    

Dziś wspomnienie św. Łukasza, patrona lekarzy. Módlmy się za wszystkich lekarzy, pielęgniarki, służbę zdrowia, która na pierwszej linii walczy z pandemią ofiarując swoje zdrowie  a nawet życie dla nas.
Święty Łukasz jest patronem także naszego ks. Łukasza – Wikariusza, polecajmy Go w naszych modlitwach  wypraszając potrzebne łaski i siły w posłudze Chrystusowi w naszej wspólnocie parafialnej.

Dziś nowy numer naszej gazetki parafialnej  „Bazylika”, w zmienionej formacie i nowej szacie graficznej. Chcemy, aby ta gazeta była dla każdego, dzieci młodzieży, starszych. Chętnych zapraszamy do redakcji, 
a wszystkich parafian do lektury.

W tym tygodniu:    

We wtorek; – Uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera. Zapraszamy do modlitwy przy Jego relikwiach do kaplicy św. Krzyża. O godz. 17.15 nabożeństwo do św. Rity.

w środę; – Nieustająca nowenna do Matki Bożej, rano po Mszy św. o godz. 8.oo i po południu o godz. 17.30. 

W czwartek; Uroczystość św. Jana Pawła II, patrona  Wadowic. Uroczysta Suma o godzinie 18.oo. Modlitwą przewodniczył będzie i kazanie wygłosi nowy Przeor z Karmelu Ojciec Leszek Stańczewski.

Kancelaria parafialna czynna codziennie od godz. 9.oo do 11.oo  i popołudniu od godz. 16.20 do 17.20. Nie ma dyżuru osoby świeckiej.

W tym tygodniu nie odbędą się zaplanowane spotkania z kandydatami do bierzmowania klas VII i VIII.

W zakrystii i kancelarii przyjmujemy na wypominki roczne oraz Msze święte zbiorowe odprawiane na cmentarzach.Wypominki jednorazowe tradycyjnie składamy do skrzyni w kaplicy Świętej Rodziny. 

Na fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia złożyliście w ubiegłą niedzielę 3686 zł. Bóg Zapłać!

Przypominamy, że nie ma dziś Mszy św. wieczornej i nabożeństwa różańcowego o godz. 17.30.

Wszystkim parafianom i pielgrzymom życzymy dobrej niedzieli.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy: + Jadwigę Grabys, + Józefę Filek, + Bogusława Zybek Wieczne odpoczywanie …