OGŁOSZENIA PARAFIALNE
14. niedziela zwykła
5 lipiec 2020 r.

1. Za tydzień w niedzielę o godz. 10.30 błogosławieństwo dzieci rocznych, które można zgłaszać w zakrystii i kancelarii parafialnej.
2. Wadowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w dzień tradycyjnego wejścia – 19 lipca. Zapisy w kancelarii od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 14.00, koszt autokaru 35 zł. Istnieje możliwość pielgrzymowania własnym transportem, takie uczestnictwo również prosimy zgłaszać w kancelarii. Program pielgrzymki na plakacie. Równocześnie zapraszamy na duchowe pielgrzymowanie w Bazylice Ofiarowania NMP w Wadowicach oraz w mediach społecznościowych w dniach 14-18 lipca, 17.30 – modlitwa różańcowa, 18.00 – Msza święta. Hasłem tegorocznej pielgrzymki w 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II są słowa: Totus Tuus.
3. Polski Komitet Pomocy Społecznej w Wadowicach organizuje zbiórkę odzieży damskiej i męskiej, pościeli, butów, zabawek, książek dla Polaków z Wilna i nie tylko. Powyższe rzeczy są przyjmowane przy ul. Mickiewicza 26 we wtorki i środy w godzinach 10.00 – 15.00 do końca lipca.
4. W liturgii Kościoła wspominamy:
• Poniedziałek – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej,
• Środa – św. Jana z Dukli,
• Sobota – święto św. Benedykta.
5. W kolejną niedzielę 12 lipca organizowane są zawody w kolarstwie górskim pod nazwą Gwiazda Południa. To wydarzenie skierowane do miłośników jazdy na rowerze po górach. Chętnych zapraszamy do uczestnictwa – wciąż można się zapisać. Jednocześnie apelujemy o ostrożność do wszystkich, którzy w niedzielę 12 lipca wybiorą się na wędrówkę na Leskowiec. Przebiegać będzie tam część trasy, na której ścigać będą się kolarze Częścią wydarzenia będą również darmowe zawody rowerowe dla dzieci, organizowane na terenie Stadionu MKS Skawa Wadowice. Zachęcamy rodziców oraz opiekunów do zabrania swoich pociech na stadion oraz uczestnictwa w dziecięcym wyścigu. Wymagany jest własny rower oraz kask.