PIELGRZYMKA DO WŁOCH Z WADOWIC
Z OKAZJI 100tnej ROCZNICY URODZIN PAPIEŻA JANA PAWŁA II

TERMIN: 23 – 29.04.2020 r.

1 dzień 23,04,2020 /czwartek/
Msza Święta na rozpoczęcie pielgrzymki godz.19,00,Wyjazd z Polski Wadowic godz. 20,00 przejazd przez terytorium Czech, Austrii do Włoch.
2 dzień 24,04,2020 /piątek/
Przerwa na toaletę poranną. W godzinach południowych przejazd do Chioggi i spacer po malowniczym miasteczku nazywanym urokliwie „Małą Wenecją” połączony z Mszą Świętą. Przejazd w okolice Rzymu. Zakwaterowanie obiadokolacja i nocleg.
3 dzień 25,04,2020 /sobota/
Śniadanie. Przejazd na Watykan: Plac i Bazylika św. Piotra(msza święta przy grobie Św. Jana Pawła II).Przejazd do centrum Rzymu – zwiedzanie „Wiecznego miasta”: Bazylika Św. Jana na Lateranie, Santa Maria Maggiore, Św. Schody, Koloseum, Łuk Konstantyna, Piramida, Kościół Santa Maria in Cosmedin – „Usta Prawdy”. Kwirynał, Fontanna di Trevi, Plac Hiszpański – schody. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
4 dzień 26,04,2020 /niedziela/
Śniadanie, dalszy ciąg zwiedzania Rzymu: Bazylika Św. Pawła za Murami,(msza święta) Kapitol, Fora Cesarskie, Plac Wenecki. W trakcie zwiedzania udział w Modlitwie „Anioł Pański” na Placu Św. Piotra (zależne od obecności Papieża). Przejazd do Spoleto i spacer po mieście. Następnie przejazd do Folignio i nawiedzenie kościoła Św. Franciszka w którym pochowana jest włoska mistyczka Św. Aniela. Przejazd do Asyżu zakwaterowanie w hotelu obiadokolacja i nocleg.
5 dzień 27,04,2020 /poniedziałek/
Śniadanie Przejazd do miejscowości Gubbio i zwiedzanie miejsc związanych z życiem Św. Ubaldo, Don Matteo historycznego (detektywa w sutannie) oraz miasta związanego z wilkiem Św. Franciszka. Przejazd do Nurci. Spacer po mieście związanym z życiem św. Benedykta. Następnie przejazd do Rocaporeny , zwiedzanie miejsc związanych z życiem Św. Rity. Przejazd do Casci , nawiedzenie Bazyliki św. Rity wraz z grobem Świętej (Msza Święta). Następnie powrót do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
6 dzień 28,04,2020 /wtorek/
Śniadanie w hotelu, – zwiedzanie: Bazylika Matki Bożej Anielskiej(Msza Święta), Bazyliki Św. Klary i Św. Franciszka, spacer przez centrum historyczne. Wyjazd w drogę powrotną.
7 dzień 29,04,2020 /sroda/
Przejazd przez Czechy do Polski zakończenie pielgrzymki w godzinach porannych.

** zwiedzanie Rzymu dostosowane do programu uroczystości 100tnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.
Cena: 1200 PLN + 40 euro

Świadczenia
Cena zawiera:
• Przejazd komfortowym autokarem klasy LUX (WC, DVD, Klimatyzacja),
• 4 noclegi w hotelach min. *** w pokojach 2-,3- osobowych z pełnym węzłem sanitarnym,
• Wyżywienie wg programu,
• Opiekę pilota przewodnika,
• Kawę oraz herbatę podczas przejazdów.
•Ubezpieczenie                                                                                                                                                                                                                                      • opłat wjazdowych do miast, taks klimatycznych oraz zestawów TOUR-GUIDE: 40 EUR/os – obligatoryjnie płatne u pilota w autokarze.

Cena nie zawiera:
• Dopłaty do pokoju 1-osobowego (+ 350 PLN/os),
• Napoi do kolacji,
• Świadczeń nie wymienionych w ofercie.