2. NIEDZIELA ADWENTU – 8 grudnia 2019 r.
Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

1. Siostry Albertynki dziękują za złożone ofiary do puszek na nowy kocioł warzelny. Również wszystkim parafianom Panowie Kościelny i Organista dziękują za  przyjęcie podczas odwiedzin z opłatkami i za wszelkie złożone ofiary.
2. Dzisiaj przy bazylice Rada Kaplicy w Rokowie rozprowadza kalendarze na 2020 rok. Ofiary przeznaczone są na rozbudowę kaplicy. Serdecznie dziękuję za pomoc.
3. Przypominamy, W okresie Adwentu msze św. roratnie odprawiamy w dni powszednie o godz. 6.00 oraz dla dzieci o godz. 18.00. Dzieci prosimy o przyniesienie lampionów i gromadzenie się przed mszą św. koło chrzcielnicy.
4. Jutro na mszy św. o godz. 18.00 poświęcenie medalików dla dzieci z klasy 3 przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św.
5. W adwencie, jak co roku, rozprowadzane są świece Wigilijne Dzieło Pomocy Caritas. Można je nabyć w zakrystii, koszt 6 zł. Jeżeli ktoś złoży większą ofiarę, będzie ona wsparciem dla potrzebujących z Kuchni Brata Alberta.
6. W następną niedzielę chrzty o godz. 13.30. Sakramentu tego udzielimy również w Święto św. Szczepana. Pouczenie dla rodziców i chrzestnych
z tych chrztów będzie w piątek 13 grudnia o godz. 19.00.
7. Spotkanie uczniów klas VII szkoły podstawowej przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania w piątek 13 grudnia o godz. 18.00.
8. Z posługą sakramentalną przed Świętami Bożego Narodzenia do ludzi starszych i chorych, których nie odwiedzamy w I soboty, pójdziemy
w sobotę 21 grudnia. Chorych można zapisywać w zakrystii i kancelarii parafialnej.
9. Na Apel Jasnogórski pielgrzymujemy w poniedziałek 16 grudnia. Wyjazd
o godz. 15.45. Koszt 35 zł.
10. W tym tygodniu patronują nam: w piątek – św. Łucja, w sobotę – św. Jan od Krzyża.
11. W ostatnim czasie odeszli do wieczności śp. Józef Gibas, śp. Czesława Wiktor oraz śp. Stanisław Kurek.
ks. Stanisław Jaśkowiec – Proboszcz