1. NIEDZIELA ADWENTU – 1 grudnia 2019 r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy adwentowe oczekiwanie na przyjście Zbawiciela. W okresie Adwentu msze św. roratnie odprawiamy w dni powszednie o godz. 6.00 oraz dla dzieci o godz. 18.00. Dzieci prosimy o przyniesienie lampionów i gromadzenie się przed mszą św. koło chrzcielnicy.
2. W adwencie, jak co roku, rozprowadzane są świece Wigilijne Dzieło Pomocy Caritas. Można je nabyć w zakrystii, koszt 6 zł. Jeżeli ktoś złoży większą ofiarę, będzie ona wsparciem dla potrzebujących z Kuchni Brata Alberta.
3. We wtorek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera. W środę wspomnienie św. Barbary – otaczamy modlitwą górników, bezrobotnych i poszukujących pracy.
4. W pierwszy piątek wspominamy św. Mikołaja. Pamiętamy w dziękczynnej modlitwie o tych, którzy w ciągu naszego życia obdarowywali nas upominkami. W dniu 7 grudnia 2019 r. organizujemy w Domu Parafialnym spotkanie ze Świętym Mikołajem. Rodzice, którzy chcieliby, aby ich dziecko uczestniczyło w tym spotkaniu, proszeni są o kontakt z katechetkami.
5. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 6.00 do 8.00 oraz po południu od godz. 16.00 do 18.00. Dodatkowa Msza św. o godz. 16.30. O godz. 8.00 msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu i spotkanie Straży Honorowej NSPJ w Domu Parafialnym. Kancelaria parafialna w pierwszy piątek nieczynna. Po wieczornej mszy św. adoracja uwielbieniowa.
6. W pierwszą sobotę wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. Na Mszy św. o godz. 8.00 modlimy się za rodziny, które spodziewają się potomstwa. Na tę Mszę św. zapraszamy zwłaszcza tych, którzy podjęli się duchowej adopcji dzieci, jak również wspólnotę Rycerstwa Niepokalanej. O godz. 17.30 zapraszamy na Wieczór Jana Pawła II. O 18.00 Msza św. ku czci św. Jana Pawła II. Po Mszy św. procesja przed pomnik Papieża Polaka. Prosimy przynieść świece.
7. W pierwszy piątek i sobotę odwiedzamy chorych z sakramentami świętymi.
8. W przyszłą niedzielę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Rada kaplicy w Rokowie będzie rozprowadzać kalendarze na rok 2020. Ofiary z kalendarzy są przeznaczona na rozbudowę kaplicy. Na Mszy św. o godz. 7.30 zmianka różańcowa, natomiast o godz. 10.30 msza św. w intencji rocznych dzieci, które można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
9. Na Apel Jasnogórski pielgrzymujemy w poniedziałek 16 grudnia. Wyjazd o godz. 15.45. Koszt 35 zł.
10. W ostatnim czasie odeszła do wieczności śp. Daniela Koenner. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!

ks. Stanisław Jaśkowiec – Proboszcz