34. NIEDZIELA ZWYKŁA 24 listopada 2019 r.
Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

1. Dzisiaj uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku liturgicznego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.
2. W środę 7. rocznica śmierci ks. infułata Kazimierza Sudera.
3. W piątek spotkanie z uczniami klasy 7 przygotowującymi się do bierzmowania. Rozpocznie się ono Mszą Św. w bazylice o godz. 18.00.
4. W sobotę święto św. Andrzeja, apostoła.
5. Za tydzień siostry albertynki z kuchni św. Brata Alberta będą kwestować na zakup nowego kotła warzelnego, w którym gotowane są zupy dla najuboższych. Stary kocioł uległ awarii i nie można w nim już gotować potraw. Siostry z góry dziękują za ofiarność i zrozumienie.
6. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo nastawieni. W okresie Adwentu msze św. roratnie odprawiamy w dni powszednie o godz. 6.00 oraz dla dzieci o godz. 18.00.
7. W przyszłą niedzielę chrzty na Mszy św. o godz. 13.30, pouczenie dla rodziców i chrzestnych w piątek o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.
8. Muzeum Dom Rodzinny Ojca św. Jana Pawła II serdecznie zaprasza na spektakl „Promieniowanie ojcostwa”, który odbędzie się w poniedziałek 2 grudnia o 14.00 w Sali teatralnej. Bezpłatne wejściówki można odebrać w kasach muzeum.
ks. Stanisław Jaśkowiec – Proboszcz