32. NIEDZIELA ZWYKŁA 10 listopada 2019 r.

1. Jutro 101. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Święto to skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę.
2. W przyszłą niedzielę w naszej parafii obchodzić będziemy uroczystość odpustową ku czci Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, która jest główną Patronką naszej parafii oraz Bazyliki. Uroczysta suma odpustowa o godz. 12.00 pod przewodnictwem ks. prof. dr hab. Władysława Zuziaka.
3. W piątek o godzinie 17.30 spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych w sali teatralnej, zaś po wieczornej Mszy Św. zapraszamy na adoracje uwielbieniową.
4. W sobotę, 16 listopada od godz. 10.00 odbędzie się rejonowe spotkanie młodzieży.
5. W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 13.30 chrzty, pouczenie dla rodziców i chrzestnych w piątek o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.
6. Zapraszamy na różaniec z wypominkami codziennie o godz. 17.30.
7. Na Apel Jasnogórski jedziemy w sobotę 16 listopada. Wyjazd 15.45. Koszt 35 zł. Trwają zapisy na pielgrzymkę śladami papieży św. Jana Pawła II i Franciszka do Dubaju, Tajlandii i Kambodży. Wyjazd jest potwierdzony, serdecznie zapraszamy do zapisu.
8. W najbliższych dniach Panowie: Kościelny i Organista będą doręczać opłatki na stół wigilijny dla Rodzin naszej parafii. Prosimy o życzliwe ich przyjęcie – wyrażając w ten sposób wdzięczność za ich ofiarną pracę w naszej parafii.
9. W wadowickim kinie wyświetlany jest bardzo pouczający film na temat wartości życia ludzkiego pt. „Nieplanowane”. Terminy projekcji wywieszone w gablocie na drzwiach kościelnych. Gorąco zachęcamy do obejrzenia.
10. Święci tego tygodnia: jutro – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa, we wtorek – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika, w środę – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.
11. W ostatnim czasie odeszły do wieczności śp. Janina Piwowarczyk oraz śp. Małgorzata Chrapla. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!
ks. Stanisław Jaśkowiec – Proboszcz