30. Niedziela Zwykła 27 października 2019 r.
ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO
1. Każda świątynia jest miejscem wybranym przez Pana Boga, miejscem Jego przebywania wśród ludzi, miejscem spotkania Boga z człowiekiem, gdzie okazuje On swoje miłosierdzie i udziela łask. Dziękujemy dzisiaj za naszą świątynię, którą Pan Bóg wybrał na miejsce przebywania wśród nas.
2. Zapraszamy do wspólnotowego odmawiania różańca w naszej świątyni o 17.30. Mimo, że kończy się październik, zachęcamy do dalszego praktykowanie tej modlitwy w swoim życiu.
3. W czwartek rano po różańcu spotkanie Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do włączenia się działalność tej grupy.
4. W piątek przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Nie będzie jednak mszy św. o godz. 13.30. Dodatkowe msze święte będą odprawione na cmentarzach:
komunalnym – o godz. 11.00 oraz o 13.00 z procesją wspominkową.
parafialnym – celebrowane przez naszych kapłanów o godz. 9.00 i 15.00.
5. W sobotę, w Dzień Zaduszny, czyli we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych będziemy Panu Bogu polecać dusze w czyśćcu cierpiące. Zapraszamy na Msze Święte odprawiane na cmentarzach:
parafialnym o godz. 9.00
komunalnym o godz. 11.00.
W naszej Bazylice msze św. jak w dni powszednie. O godz. 17.00 procesja z wypominkami.
6. 1 i 2 listopada każdy, kto nawiedzi kościół może zyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłego. Według przepisów odpust ten można zyskać raz w ciągu dnia. W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz wypełnić zwykłe warunki którymi są spowiedź, Komunia św., modlitwa według intencji Ojca Św. Taki sam odpust można zyskać codziennie w dniach od 1 do 8 listopada za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych oraz spełniając zwykłe warunki.
7. Z racji, że pierwszy piątek przypada w Uroczystość Wszystkich Świętych, spowiadać będziemy we czwartek od 6.00 do 8.00 i popołudniu od 17.00. Chorych z komunią świętą odwiedzimy w grudniu.
8. Na wypominki roczne oraz Msze św. zbiorowe na cmentarzu przyjmujemy w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. W wypominkach rocznych modlimy się przed mszą św. o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00 oraz w intencji tych zmarłych odprawiana jest msza św. w pierwszą niedzielę miesiąca. W wypominkach jednorazowych będziemy się modlić przez cały miesiąc listopad odmawiając różaniec o godz. 17.30. Te wypominki można składać do skrzyni koło chrzcielnicy. Bóg zapłać za wszelkie złożone przy tej okazji ofiary.
9. W sobotę 9 listopada poprzez Centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach pielgrzymujemy na Cmentarz Rakowicki w Krakowie na grób ks. infułata Kazimierza Sudera i rodziny Wojtyłów. Wyjazd o godz. 10.00. Koszt 25 zł.
10. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. Antoni Wojtanek, śp. Maria Zawiła oraz śp. Katarzyna Ficek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
ks. Stanisław Jaśkowiec – Proboszcz