27. NIEDZIELA ZWYKŁA – 6 października 2019 r.

1. Dom rodzinny Jana Pawła II zaprasza w najbliższy piątek na godz. 19.00 do bazyliki na koncert z okazji 41. rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową oraz w roku 40-lecia pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny. Z tej racji różaniec i msza św. wieczorna w kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
2. W przyszłą niedzielę XIX Dzień Papieski „Wstańcie, chodźmy”. Przy kościele zbiórka do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dziękujemy za złożone ofiary. Po mszy św. o godz. 7.30 zmianka różańcowa w kaplicy Domu Parafialnego. Na mszy św. o godz. 10.30 błogosławieństwo rocznych dzieci, które można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
3. W najbliższą sobotę 12 października bierzemy udział w Dróżkach Kalwaryjskich. Wyjazd o godz. 8.15. Powrót ok. godz. 14.30.
Na czuwanie nocne jedziemy do Częstochowy w środę 16 października. Wyjazd o godz. 17.30. Powrót ok. godz. 4.00
4. Na wypominki roczne oraz Msze św. zbiorowe na cmentarzu przyjmujemy w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Wypominki jednorazowe można składać do skrzyni koło chrzcielnicy.
5. Od 25 stycznia do 8 lutego chcemy zorganizować pielgrzymkę śladami papieży św. Jana Pawła II i Franciszka do Dubaju, Tajlandii i Kambodży. Wszelkie informacje są zawarte na plakatach i stronie internetowej naszej parafii.
6. Święci tego tygodnia: w poniedziałek – wspomnienie Najśw. Maryi Panny Różańcowej, w środę – święto bł. Wincentego Kadłubka.
7. W ostatnim czasie odszedł do wieczności śp. Zdzisław Kokowicz, który przez wiele lat pomagał w pracy w kancelarii parafialnej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!

ks. Stanisław Jaśkowiec – Proboszcz