24. NIEDZIELA ZWYKŁA 15 września 2019 r.

1. Dziś rozpoczyna się IX Tydzień Wychowania pod hasłem „Nauczycielu, gdzie mieszkasz?”
2. W piątek Mszą Św. o 18.00 rozpocznie się spotkanie dla uczniów kl. 8 SP, którzy chcą w tym roku przystąpić do bierzmowania.
3. Za tydzień w niedzielę o godz. 17.15 odbędzie się nabożeństwo do św. Rity, patronki od spraw bardzo trudnych i beznadziejnych. Zostanie również poświęcony relikwiarz, w którym znajdują się relikwie świętej. Dziękujemy pielgrzymom, którzy w sierpniu byli we Włoszech i je przywieźli. Intencje do św. Rity można składać do skrzynki, która znajduje się na ołtarzu św. Józefa. Podczas tego nabożeństwa poświęcimy również róże.
4. Z okazji zbliżającej się 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II pragniemy wziąć udział w dróżkach do Matki Bożej w Kalwarii Zebrzydowskiej w sobotę 12 października oraz w nocnym czuwaniu na Jasnej Górze z 16 na 17 października, ze środy na czwartek.
5. Święci tygodnia: w poniedziałek – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa, w środę – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, w sobotę – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.