23. NIEDZIELA ZWYKŁA 8 września 2019 r.

1. Dziś XXVII Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej.

2. Rodziców z dziećmi przedszkolnymi i szkolnymi zapraszamy w każdą niedzielę na mszę św. o godz. 10.30.

3. Zapraszamy dzieci i młodzież na spotkanie oazowe, które odbywają się w piątek o godz. 17.00 w Domu Parafialnym. Pierwsze spotkanie już w najbliższy piątek – 13 września.

4. Pierwsze powakacyjne spotkanie wszystkich lektorów i ministrantów w najbliższy piątek, 13 września o godz. 17.00 w Domu Parafialnym. Obecność obowiązkowa! Zapraszamy także wszystkich chętnych chłopców ze szkoły podstawowej – od III klasy wzwyż, którzy chcieliby być ministrantami na pierwsze spotkanie organizacyjne w najbliższy piątek, 13 września o godz. 16.00 w Domu Parafialnym. Prosimy rodziców i dziadków aby zachęcili swoich synów i wnuków do podjęcia służby Panu Bogu przy ołtarzu w naszej bazylice.

5. W sobotę Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu pielgrzymujemy do sanktuarium Krzyża św. w Mogile. Wyjazd o godz. 13.00. Koszt 20 zł. Na Apel Jasnogórski jedziemy 16 września. Wyjazd godz. 15.45. Koszt 35 zł.

6. W przyszłą niedzielę chrzty o godz. 13.30, pouczenie przed chrztem w piątek o godz. 19.00 w domu parafialnym.

7. Z okazji zbliżającej się 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II pragniemy wziąć udział w dróżkach do Matki Bożej w Kalwarii Zebrzydowskiej w sobotę 12 października oraz w nocnym czuwaniu na Jasnej Górze z 16 na 17 października, ze środy na czwartek.

8. Święci tygodnia: w piątek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.

9. W ostatnim czasie odeszła do wieczności śp. Marianna Caputa. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci!

ks. Stanisław Jaśkowiec – Proboszcz