22. Niedziela Zwykła – 1 września 2019

1. W naszej parafii rozpoczęli pracę duszpasterską księża: Stanisław Czernik oraz ks. Marcin Hodana. Serdecznie witamy przybyłych Kapłanów.
2. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży. Podczas uroczystych Mszy Świętych pragniemy wypraszać pomoc Maryi, Stolicy Mądrości, dla uczniów, nauczycieli, katechetów, rodziców i wszystkich zatroskanych o wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia. Msze św. będą odprawione w następującym porządku:
 Godz. 8.00 Szkoła Podstawowa Nr 4
 Godz. 9.00 Szkoły średnie
 Godz. 10.00 Szkoła Podstawowa Nr 2
3. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy również do rozpoczęcia nabożeństwa dziewięciu pierwszych piątków. Pan Jezus związał z tym nabożeństwem szczególne obietnice dla wiernych czcicieli Jego Serca. Spowiedź od godz. 6.00 do 8.00 oraz po południu od godz. 16.30 do 18.00. Dodatkowa Msza św. o godz. 16.30. O godz. 8.00 msza św. w intencji Straży Honorowej NSPJ, adoracja Najświętszego Sakramentu i spotkanie w Domu Parafialnym. Kancelaria parafialna w pierwszy piątek nieczynna.
4. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 7.30 zmianka różańcowa.
5. Przez cały rok szkolny, w niedziele i święta, zapraszamy dzieci przedszkolne i ze szkoły podstawowej na godz. 10.30 na specjalną dla nich mszę św. W przyszłą niedzielę na tej mszy św. poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych, błogosławieństwo dzieci na nowy rok nauki oraz błogosławieństwo rocznych dzieci. Roczne dzieci można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
6. Dyżur księdza w kancelarii parafialnej od wtorku do piątku w godz. od 9.00 do 10.00 oraz od 16.30 do 17.30. Kancelaria nieczynna w poniedziałki, soboty oraz w pierwsze piątki miesiąca. Ponadto informujemy, że zapisy na pielgrzymki, zamawianie Mszy św. można dokonać codziennie od godz. 10.00 do 14.00.
7. W sobotę 14 września pielgrzymujemy do sanktuarium Krzyża św. w Mogile. Wyjazd o godz. 13.00. Koszt 20 zł. Na Apel Jasnogórski jedziemy 16 września. Wyjazd godz. 15.45. Koszt 35 zł.
8. XXVII Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się 8 wrezśnia. Tradycyjnie rozpocznie się Drogą Krzyżową przy stacji „u Piłata” o godz. 9.00. Następnie o godz. 11.00 Metropolita krakowski, ks. abp Marek Jędraszewski odprawi Mszę św.
9. Kalendarz liturgiczny: we wtorek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
ks. Stanisław Jaśkowiec – Proboszcz