16. Niedziela Zwykła 21 lipca 2019

1. Słowa serdecznej wdzięczności i podziękowania dla Organizatorów i Sponsorów tegorocznej pielgrzymki z Wadowic na Jasną Górę. Dziękujemy kapłanom i Osobom Świeckim za trud i organizację tegorocznego pielgrzymowania.
2. Msza św. z poświęceniem pojazdów w dzień św. Krzysztofa w czwartek o godz. 18.00. Z tej okazji będzie można złożyć ofiarę do puszek na rzecz misyjnych środków transportu. Kultura na jezdni, która wyraża się także w przestrzeganiu znaków drogowych, jest obowiązkiem moralnym każdego chrześcijanina.
3. W piątek 26 lipca wspomnienie świętych Joachima i Anny – rodziców Najświętszej Maryi Panny i dziadków naszego Zbawiciela. Wyrazem naszej chrześcijańskiej kultury jest cześć i szacunek oraz pomoc ludziom starszym.
4. W tym tygodniu w ramach radosnego czwartku wycieczka do Krakowa.
5. Święci tego tygodnia: w poniedziałek – święto św. Marii Magdaleny, we wtorek – Święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy, w środę – wspomnienie św. Kingi, dziewicy, w czwartek – święto św. Jakuba, apostoła, patrona ks. infułata Jakuba Gila oraz św. Krzysztofa, patrona naszego organisty pana Krzysztofa Jopka.
ks. Stanisław Jaśkowiec – Proboszcz