2. NIEDZIELA WIELKANOCNA, czyli Miłosierdzia Bożego
28 kwietnia 2019

1. Dzisiejsza niedziela jest uwielbieniem Chrystusa Miłosiernego. Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia.
2. Maj to miesiąc nabożeństw ku czci NMP. Pierwsze nabożeństwo we wtorek 30 kwietnia z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Majówki w dni powszednie po mszy św. wieczornej, natomiast w niedziele i święta o godz. 18.30.
3. We wtorek po mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Straży Honorowej.
4. Dnia 2 maja obchodzimy w Polsce Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej.
5. 3 maja w piątek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i uchwalenie konstytucji. Msze św. w porządku niedzielnym. O godz. 12.00 msza św. w intencji Ojczyzny. Od tej uroczystości do końca sierpnia wieczorne msze św. w niedziele i święta o godz. 19.00.

1 i 3 maja kancelaria parafialna nieczynna.

6. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do skorzystania z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Spowiedź w czasie wszystkich mszy św. O godz. 7.30 msza św. w intencji Straży Honorowej NSPJ, adoracja Najświętszego Sakramentu. Z racji Uroczystości w tym miesiącu nie będzie odwiedzin chorych w pierwszy piątek i sobotę miesiąca.
7. W pierwszą sobotę na Mszy św. o godz. 8.00 modlimy się za rodziny, które spodziewają się potomstwa. Na tę Mszę św. zapraszamy zwłaszcza wspólnotę Rycerstwa Niepokalanej. O godz. 17.30 wieczór Jana Pawła II. Rozpocznie się różańcem. Po mszy procesja przed pomnik Papieża Polaka.
8. 16 czerwca będziemy w naszej parafii przeżywać 20. rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Przez 7 sobót nasi księża rodacy będą sprawować msze św. o godzinie 18.00. Matce Bożej będziemy polecać rodziny naszej parafii, młodzież i dzieci, chorych i starszych, przeżywających problemy dnia codziennego, mieszkańców miasta i całą naszą Ojczyznę. Pierwsza msza św. zostanie odprawiona w najbliższą sobotę. Zachęcamy w tym duchowym przygotowaniu.
9. W przyszłą niedzielę na mszach św. o godz. 10.30 oraz 12.00 uroczystość
I Komunii św. Natomiast sakrament Chrztu św. o godz. 13.30, pouczenie przedchrzcielne we wtorek o godz. 19.00.
10. W ostatnim czasie odszedł do wieczności śp. Kazimierz Warmuz. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!
ks. Stanisław Jaśkowiec – Proboszcz