Dziś rozpoczynamy 40-godzinne nabożeństwo przed Wielkim Postem. Po mszy św. o godz. 13.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy wszystkich do adoracji Pana Jezusa w ciągu trzech kolejnych dni nabożeństwa.

Dzisiaj także w ostatnich dniach karnawału Kościół w Polsce rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Problem alkoholizmu dotyka wielu milionów naszych rodaków. Zachęcamy do modlitwy i podjęcia dzieł miłosierdzia celem wspierania osób pragnących wyzwolenia się z nałogu. Przy tej okazji przypominamy, że przy naszej parafii działa wspólnota AA służąca wsparciem osobom uzależnionym.

W naszej archidiecezji rozpoczyna się dziś okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej; trwa on do uroczystości Trójcy Przenajświętszej 16 czerwca.

Jutro Święto św. Kazimierza, Patrona Archidiecezji Krakowskiej.

We wtorek po mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Honorowej Straży NSPJ.

W Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. w tym dniu odprawiamy o godz. 6.00, 6.45, 8.00, 10.00, 12.00, 16.00 i 18.00. Przypominamy, że wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku oraz
w Popielec. Ponadto katolicy pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia zobowiązani są do postu ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek. Od tego postu nie ma dyspensy. Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem oraz środkiem do wewnętrznego oczyszczenia. W Środę Popielcową kancelaria parafialna nieczynna. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po mszy św. o godz. 8.00 oraz wieczorem o godz. 17.30.

W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 10.30 błogosławieństwo rocznych dzieci, które można zgłaszać w kancelarii lub zakrystii.

Drogę Krzyżową odprawiamy w piątki o godz. 8.30 i 18.30, dla dzieci o 17.15. W niedziele Droga Krzyżowa o godz. 16.15, Gorzkie Żale o godz. 17.00.

Przez cały miesiąc marzec po mszy św. o godz. 7.30 odmawiamy litanie do św. Józefa.
Zapraszamy na pielgrzymki:
• 23 marca na Święty Krzyż w województwie świętokrzyskim i do Miechowa. Koszt 80 zł.
• Na Pasję do Myślenic w niedzielę 31 marca. Wyjazd o godz. 13.30. Koszt przejazdu 15 zł.
• Autokarową pielgrzymkę do Włoch organizujemy w dwóch terminach: Pierwszy w dniach od 20 do 27 sierpnia. Zwiedzimy między innymi: Weronę, Mediolan, Jezioro Garda, Piza, Orvieto, Sienę, Watykan, Rzym, Casie, Asyż
i Padwę, wyjazd kolejką na górę Monte Baldo. Koszt 1600 zł
i 90 euro, zawiera wszystkie opłaty.
Drugi w dniach od 6 do 14 września. Nawiedzimy: Padwę, Loreto, San Giovanni Rotundo, Castel Gandolfo, Monte Cassino, Rzym, Cascię, Asyż. Koszt 450 zł plus 285 euro.
Szczegółowe programy dostępne na stronie internetowej parafii. Można się zapisywać w kancelarii parafialnej.

ks. Stanisław Jaśkowiec – Proboszcz