W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do skorzystania z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Spowiedź od godz. 6.00 oraz po południu od godz. 16.00. Dodatkowa Msza św. o godz. 16.30. O godz. 8.00 msza św. w intencji Straży Honorowej NSPJ, adoracja Najświętszego Sakramentu. Kancelaria parafialna w pierwszy piątek nieczynna.

W pierwszą sobotę będziemy świętować Ofiarowanie Pańskie, dawnej nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Na rozpoczęcie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa – światłość na oświecenie pogan. na Mszy św. o godz. 8.00 modlimy się za rodziny, które spodziewają się potomstwa. Na tę Mszę św. zapraszamy zwłaszcza wspólnotę Rycerstwa Niepokalanej. O 18.00 Msza św. ku czci św. Jana Pawła II. Po Mszy św. procesja przed pomnik Papieża Polaka. Prosimy przynieść świece.

Tego samego dnia z ustanowienia św. Jana Pawła II obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Dziękujemy Panu Bogu za powołania do życia zakonnego w Kościele, za siostry i braci zakonnych i inne osoby konsekrowane, które dzisiaj odnawiają swoje śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa złożone Panu Bogu we wspólnocie Kościoła. Składka przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne.

W pierwszy piątek i sobotę odwiedzimy chorych i starszych z komunią św.

W przyszłą niedzielę o godz. 13.30 chrzty. Pouczenie w piątek o godz. 19.00.

Z okazji 20-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy w dniach od 12 do 15 maja organizujemy samolotową pielgrzymkę do Rzymu. Wylot z Pyrzowic. Koszt 700 zł plus 160 euro. Zapisy z wpłatą 700 zł w kancelarii parafialnej do końca lutego. Ilość miejsc ograniczona.

Święci tego tygodnia: w poniedziałek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła, w czwartek – wspomnienie św. Jan Bosko, prezbitera.

W ostatnim czasie odeszli do wieczności śp. Stanisław Gracjasz oraz śp. Bogusław Mika. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!