Trwamy ze wszystkimi wspólnotami chrześcijańskimi na świecie w tradycyjnej modlitwie o jedność chrześcijan. Tydzień modlitw zakończy się w piątek, w święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Hasłem tegorocznego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan w naszej archidiecezji są słowa „Dąż do sprawiedliwości”.

Dzisiaj o godz. 15.00 opłatek Straży Honorowej NSPJ.

We wtorek w Panamie rozpoczynają się 34. Światowe Dni Młodzieży w Panamie

Ojcowie Karmelici z wadowickiej Górki zapraszają do uczestnictwa w dziewięciośrodowej Nowennie przed marcową uroczystością Świętego Józefa.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
21 I – św. Agnieszka, dziewica i męczennica chrześcijańska, święta Kościoła katolickiego oraz prawosławnego, umęczona w wieku około 12 lat w nieznanych okolicznościach.
24 I – św. Franciszek Salezy, biskup Genewy w Szwajcarii, gorliwy misjonarz zabiegający o nawrócenie protestantów, propagator życia duchowego wśród świeckich, ogłoszony Doktorem Kościoła i patronem dziennikarzy.
25 I – św. Paweł Apostoł, nawrócony prześladowca pierwszych chrześcijan, gorliwy głosiciel Ewangelii wśród pogan.
26 I – święci Tymoteusz i Tytus, towarzysze wypraw misyjnych św. Pawła Apostoła, a następnie biskupi i męczennicy za wiarę.
Na nowy tydzień za wstawiennictwem Świętego Jana Pawła II, polecamy opiece Bożej Solenizantów i Jubilatów nadchodzących dni.