Przypominamy, że adwentowa Msza Święta roratnia rozpoczyna się codziennie w dni powszednie o godz. 6.00 a dla dzieci o godz. 18.00. Jeszcze raz zachęcamy, aby na Roraty licznie przychodziły dzieci
z zapalonymi lampionami.

W sobotę 15 grudnia spotkanie Studium Apostolstwa Świeckich. Rozpoczęcie mszą św. o godz. 9.00.

Jak co roku w adwencie, zachęcamy wiernych do nabywania świecy wigilijnej. Koszt 6 zł. Jeśli wierni składają większą ofiarę –przeznaczona będzie na pomoc potrzebującym.

Z posługą sakramentalną przed Świętami Bożego Narodzenia do ludzi starszych i chorych, których nie odwiedzamy w I soboty, pójdziemy w sobotę 22 grudnia.

W następną niedzielę chrzty o godz. 13.30. Sakramentu tego udzielimy również w Święto św. Szczepana. Pouczenie dla rodziców i chrzestnych z tych chrztów będzie w piątek 14 grudnia o godz. 19.00.

Oaza Dzieci Bożych będzie rozprowadzała sianko na stół wigilijny w tygodniu po roratach, a nie w niedzielę 16 grudnia po mszach św.

Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie w sobotę 22 grudnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: 13 XII – św. Łucja, dziewica i męczennica z Syrakuz na Sycylii, patronka ociemniałych.

14 XII – św. Jan od Krzyża, hiszpański karmelita, reformator zakonu i mistyk ogłoszony Doktorem Kościoła.

Na Apel Jasnogórski pielgrzymujemy w niedzielę 16 grudnia. Wyjazd godz. 15.45. Koszt 35 zł.

W ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. Tadeusz Adamczyk, śp. Jerzy Jakubowski, śp. Adam Iwański oraz śp. Maria Szpak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

 

 Stanisław Jaśkowiec – Proboszcz