Jutro Wigilia Bożego Narodzenia. Nie odprawiamy Mszy św. o godz. 12.00 i 18.00. Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżywania wieczoru wigilijnego i Świąt Bożego Narodzenia oraz pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów wigilijnych – dzielenie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii, wspólny śpiew kolęd. Na Pasterkę w bazylice zapraszamy o północy, natomiast do Rokowa na godz. 22.00. Ofiara złożona na tacę podczas Pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS.

We wtorek Uroczystość Narodzenia Pańskiego, a w środę święto św. Szczepana – w tym dniu udzielany będzie Sakrament chrztu św. Msze św. w porządku niedzielnym.

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach oraz rodzina Pospieszalskich zapraszają na koncert kolęd i pastorałek, który odbędzie się w piątek, 28 grudnia, o godzinie 19.00 w naszej Bazylice. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy na wspólne „Kolędowanie z Janem Pawłem II”.

W przyszłą niedzielę – 30 grudnia – Święto Świętej Rodziny, modlimy się szczególnie w intencji wszystkich rodzin naszej parafii.

Duchowa adopcja dzieci rozpoczęta 25 marca, w dzień Zwiastowania, kończy się Bożym Narodzeniem. Naszym parafianom, którzy podjęli dzieło duchowej adopcji wyrażamy serdeczne podziękowania.

W czwartek Święto św. Jana, apostoła i ewangelisty, w piątek Święto świętych Młodzianków, męczenników.
Na Jasełka do Cieszyna wyjeżdżamy w sobotę 12 stycznia. Wyjazd godz. 8.30. Koszt biletu i przejazdu 50 zł.
Do Kalwarii na Jasełka jedziemy w niedzielę 13 stycznia. Wyjazd godz. 15.30. Koszt 10 zł.

Od czwartku rozpoczniemy błogosławieństwo naszych rodzin, zwane kolędą. Kapłan podczas wizyty kolędowej błogosławi rodzinę i dlatego pragnie się spotkać z członkami rodziny. Prosimy, aby na stole nakrytym białym obrusem, był ustawiony krzyż wśród zapalonych świec, księga Pisma Świętego, oraz woda święcona i kropidło. Celem wizyty kolędowej jest modlitwa i zapoznanie się z rodziną, jako domowym kościołem. Ci, którzy z tej okazji składają ofiary, niech wiedzą, że przeznaczone są one na utrzymanie księży emerytów naszej diecezji, apostolskie dzieła ks. Arcybiskupa, oraz na wydatki związane z pracą duszpasterską kapłanów.
Porządek kolędy w tym tygodniu:

27.12.2018 czwartek Godz. Miejsce
Ks. Piotr Sałaciak 9.00 Roków od p. Okołot do p. Stanisław Mrowiec
Ks. Infułat 11.00 ul. Barska
Ks. Piotr Sobala 14.00 ul. Sadowa (od ul. Iwańskiego jedna strona od dołu)
Ks. Adam Kurdas 15.00 ul. Wadowity – domy
Ks. Marek Matusik 18.30 Os Wadowity 5

28.12.2018 piątek Godz. Miejsce
Ks. Piotr Sałaciak 9.00 Roków od p. Czermak do p. Wójcik
Ks. Infułat 11.00 ul. Nadbrzeżna
Ks. Piotr Sobala 14.00 ul. Sadowa (druga strona od góry w dół i blok)
Ks. Marek Matusik 15.00 ul. Ady Sari
Ks. Adam Kurdas 15.00 ul. Piaskowa, Plac Jana Pawła II, Żwirki i Wigury

29.12.2018 sobota Godz. Miejsce
Ks. Piotr Sałaciak 9.00 Roków od p. Pająk do p. Bylica
Ks. Marek Matusik 9.00 Os. Piastowskie
Ks. Adam Kurdas 9.00 ul. Iwańskiego – od końca
Ks. Infułat 10.00 ul. Zatorska
Ks. Piotr Sałaciak 16.00 Os. XX-lecia 7

31.12.2018 poniedziałek Godz. Miejsce
Ks. Infułat 11.00 ul. Krakowska

ks. Stanisław Jaśkowiec – Proboszcz