Każda świątynia jest miejscem wybranym przez Pana Boga, miejscem Jego przebywania wśród ludzi, miejscem spotkania Boga z człowiekiem, gdzie okazuje On swoje miłosierdzie i udziela łask. Dziękujemy dzisiaj za ten kościół, naszą świątynię, którą Pan Bóg wybrał na miejsce przebywania wśród nas.

Kończy się październik. Jeszcze do środy wspólnie będziemy rozważać tajemnice różańcowe na nabożeństwie o godz. 17.30.

W czwartek przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto nakazane i dzień wolny od pracy, dlatego Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Nie będzie jednak mszy św. o godz. 13.30. Dodatkowe msze święte będą odprawione na cmentarzach:

komunalnym – o godz. 11.00 oraz o 13.00 z procesją wspominkową

parafialnym – celebrowane przez naszych kapłanów o godz. 9.00 i 15.00.

W piątek, w Dzień Zaduszny, czyli we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych będziemy Panu Bogu polecać dusze w czyśćcu cierpiące. Zapraszamy na Msze Święte odprawiane na cmentarzach:

parafialnym o godz. 9.00

komunalnym o godz. 11.00. 

W naszej Bazylice msze św. jak w dni powszednie, z racji pierwszego piątku dodatkowa Msza św. o godz. 16.30, o godz. 17.00 procesja z wypominkami. Spowiedź od godz. 6.00 oraz po południu od godz. 16.00. O godz. 8.00 msza św. w intencji Straży Honorowej NSPJ, adoracja Najświętszego Sakramentu, zaś spotkanie w pierwszy wtorek miesiąca 6 listopada po mszy św. o godz. 8.00 w Domu Parafialnym.

1 i 2 listopada każdy, kto nawiedzi kościół może zyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłego. Według przepisów odpust ten można zyskać raz w ciągu dnia. W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz wypełnić zwykłe warunki którymi są spowiedź, Komunia św., modlitwa według intencji Ojca Św.

Taki sam odpust można zyskać codziennie w dniach od 1 do 8 listopada za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych oraz spełniając zwykłe warunki.

W pierwszą sobotę na Mszy św. o godz. 8.00 modlimy się za rodziny, które spodziewają się potomstwa. Na tę Mszę św. zapraszamy zwłaszcza tych, którzy podjęli się duchowej adopcji dzieci, jak również wspólnotę Rycerstwa Niepokalanej. O godz. 17.30 zapraszamy na Wieczór Jana Pawła II. O 18.00 Msza św. ku czci św. Jana Pawła II. Po Mszy św. procesja przed pomnik Papieża Polaka. Prosimy przynieść świece.

W pierwszy piątek i sobotę odwiedzamy chorych z sakramentami świętymi. Kancelaria parafialna w pierwszy piątek nieczynna.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 modlimy się za zmarłych wypominanych, a o godz. 13.30 chrzty. Pouczenie przed chrztem w piątek o 19.00 w Domu Parafialnym.

Na wypominki roczne i msze św. zbiorowe przyjmujemy w kancelarii lub zakrystii, a na wypominki listopadowe można składać do skarbony za chrzcielnicą. W tym roku w wypominkach rocznych modlimy się przed mszą św. o 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00, a w każdą pierwszą niedzielę miesiąca odprawiana jest w intencji zmarłych msza św. Natomiast w wypominkach jednorazowych modlimy się przez cały miesiąc listopad o godz. 17.30.

W sobotę 10 listopada poprzez cmentarz w Brzeźnicy oraz cmentarz Rakowicki chcemy nawiedzić groby ks. Eugeniusza Łudzika, ks. infułata Kazimierza Sudera oraz rodziny Ojca Świętego. Pragniemy również w tym dniu pomodlić się w Centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach. Wyjazd o godz. 10.00. Koszt 25 zł.

Bóg powołał do wieczności śp. Grzegorza Jamroza. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!