1. W tym tygodniu rozpoczniemy kolejny rok przygotowania do sakramentu bierzmowania. Uczniów klas VII, VIII i III gimnazjum zapraszamy na mszę św. i spotkanie w piątek 28 września na godz. 18.00. Uczniowie klasy VI rozpoczną przygotowanie w II semestrze roku szkolnego.
    2. Od przyszłego poniedziałku rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Zachęcamy dorosłych, młodzież i dzieci do uczestniczenia w nabożeństwach różańcowych odprawianych o godz. 17.30. Różaniec odmawiamy również po Mszy św. o godz. 8.00. Zachęcamy też do wstępowania do Róż Żywego Różańca, które spotykają się tutaj w kościele na swojej mszy św. w każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 7.30.
    3. W poniedziałek o godz. 17.00 spotkanie kandydatów na ministrantów. Zapraszamy chłopców już od najmłodszych klas szkoły podstawowej do służby przy ołtarzu.
    4. Rodziców dzieci komunijnych zapraszamy na spotkanie w środę na godz. 19.00 w Domu Parafialnym.
    5. Święci tygodnia: w czwartek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera, w piątek – wspomnienie św. Wacława, męczennika, w sobotę – święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, w sobotę – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.
    6. W ostatnim czasie odeszli do wieczności śp. Stanisława Cieciak oraz śp. Irena Gielas. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

 

ks. Stanisław Jaśkowiec – Proboszcz