1. Dziś XXVI Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Rozpoczęcie Drogą Krzyżową przy stacji „u Piłata” o godz. 9.00. Następnie o godz. 11.00 Metropolita krakowski, Ks. Abp Marek Jędraszewski, odprawi Mszę św., podczas której zgromadzeni małżonkowie odnowią swoje przyrzeczenia małżeńskie.
  2. W przyszłym tygodniu rozpoczniemy kolejny rok przygotowania do sakramentu bierzmowania. Uczniów klas VII, VIII i III gimnazjum zapraszamy na mszę św. i spotkanie w piątek 28 września na godzinę 18.00. uczniowie klasy VI rozpoczną przygotowanie w II semestrze roku szkolnego.
  3. Zapraszamy na pielgrzymkę do Kotliny Kłodzkiej i Krzeszowa w dniach 13 i 14 października. W programie Polskie Carcassonne, Bardo Śląskie, Wambierzyce, Kudowa, Krzeszów. Zapisy w kancelarii parafialnej. Koszt 230 zł. Do Morskiego Oka jedziemy w sobotę 6 października. Wyjazd o godz. 7.00, koszt 30 zł.
  4. W przyszłą niedzielę 23 września w godzinach 10.00 do 17.00 na bulwarach nad Skawą obok Wenecji odbędzie się akcja „Zdrowe Wadowice”. Będą przeprowadzane bezpłatne badania i konsultacje lekarskie.
  5. Święci tygodnia: we wtorek – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, w piątek – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty, w sobotę – wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy.
  6. Na rozpoczynający się tydzień, parafianom, pielgrzymom odwiedzającym naszą Bazylikę, życzymy błogosławieństwa Bożego. Niech Matka Boża ma w opiece wszystkich solenizantów i jubilatów nadchodzących dni. Szczególnej modlitwie polecamy księdza proboszcza w dniu Jego imienin, życząc wszelkich darów Ducha Św.
  7. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp. Katarzyna Woźniak, Edward Kłaput, Maria Kaczor, Helena Kretowicz. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie …

ks. Stanisław Jaśkowiec – Proboszcz