13. NIEDZIELA ZWYKŁA – 1 lipca 2018 r.

1. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 6.00 do 8.00 oraz po południu od godz. 16.30 do 18.00. Kancelaria parafialna w pierwszy piątek nieczynna.
2. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na mszę św. o godz. 8.00 rodziców, którzy spodziewają się potomstwa, jak również członków Rycerstwa Niepokalanej. O godz. 17.30 Wieczór Jana Pawła II. O 18.00 Msza św. ku czci św. Jana Pawła II. Po Mszy św. procesja przed pomnik Papieża Polaka. Prosimy przynieść świece.
3. Przypominamy, że w okresie wakacji nie odwiedzamy chorych w pierwsze piątki i soboty miesiąca.
4. 14 lipca wyruszy XXXIII Wadowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy w kościele św. Piotra 8 lipca od godz. 11.00 do 13.00, a w naszej parafii od 9 do 12 lipca od godz. 18.00 do 19.00. Karty zapisowe będzie można pobrać ze strony naszej parafii i facebooka pielgrzymkowego. Osoby, które nie dadzą rady wziąć udziału w pielgrzymce na Jasną Górę, mogą składać swoje intencje w zakrystii lub w kancelarii. Będą one omodlone w jej trakcie. Wszelkie złożone ofiary przy tej okazji będą przeznaczone na wsparcie pielgrzymki.
5. Przypominamy, że w okresie wakacji, w niedziele i święta nie będzie Mszy św. o godz. 13.30, natomiast w tygodniu Msze św. będą o godz. 6.00, 8.00 i 18.00. Z sakramentu pokuty można skorzystać w godzinach 6.30-8.00 oraz 17.30-18.00. Dyżur Księdza w kancelarii będzie w poniedziałki, środy i piątki w godz. od 9.00 do 10.00 i po południu od 16.30 do 17.30.
6. W czwartek 5 lipca w ramach „radosnego czwartku” organizujemy dla dzieci wycieczkę do Krakowa.
7. Zapraszamy do udziału w pielgrzymkach:
• w poniedziałek 16 lipca na Apel Jasnogórski. Wyjazd godz. 15.45. Koszt 35 zł.
• Na 4-dniową pielgrzymkę w dniach 27 do 30 lipca do Niepokalanowa, Warszawy, na Wigry, Gietrzwałdu, św. Lipki i Lichenia.
• Na Turbacz 12 sierpnia. Wyjazd godz. 6.00. Koszt 30 zł.
8. Kalendarz liturgiczny: we wtorek – Święto św. Tomasza, apostoła,
w piątek – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.
9. W poniedziałek 16 lipca Ojcowie Karmelici z Górki zapraszają na godz. 18.00 na uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. Uroczystość poprzedza nowenna, rozpoczynająca się 7 lipca.
10. Klasztor Karmelitów wraz z Wadowickim Centrum Kultury zapraszają na Wadowickie Koncerty Organowe. W pierwszym koncercie w niedzielę 8 lipca o godz. 16.00 wystąpią dwie organistki z Rosji. W kolejną niedzielę, 15 lipca, zagrają organista Bartłomiej Banek i skrzypaczka Aleksandra Honcel – Banek. Cykl koncertów zakończy występ Witolda Zalewskiego, organisty Katedry na Wawelu, który zagra razem ze swoją córką Hanną, laureatką wielu konkursów organowych 22 lipca. Wszystkie koncerty rozpoczynają się o godzinie 16.00 w Klasztorze o.o. Karmelitów w Wadowicach.
11. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. Anna Piwowarczyk, śp. Ewa Zolik, śp. Maria Malata, śp. Janina Kasprzak, śp. Elżbieta Graca. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.
ks. Stanisław Jaśkowiec – Proboszcz