Dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywana w Polsce Zielonymi Świątkami. Zachęcamy także, aby radosny obchód dzisiejszej uroczystości rozszerzyć na jutro. Dnia 21 maja czcimy Maryję jako Matkę Kościoła.

Spotkania grup dla kandydatów do Bierzmowania:

Poniedziałek – godz. 18.30 klasy VI

wtorek – godz. 17.00 klasy VII,

środa – godz. 17.00 klasy II gimnazjum

Jednocześnie prosimy wszystkich, którzy się jeszcze nie zgłosili, do ostatecznego przyjścia.

W sobotę zapraszamy wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną. Na uroczystej mszy św. o godz. 12.00 modlimy się za przyczyną św. Jana Pawła II, w 80. rocznicę Jego matury, za nasze matki, tak żyjące, jak i zmarłe. Natomiast o godz. 19.00 Wieczór Uwielbienia Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W naszej archidiecezji kończy się okres spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.

Uroczystość Bożego Ciała w tym roku przypada 31 maja.

W sobotę 23 czerwca na Jasnej Górze jest modlitewne spotkanie mężczyzn, tzw. oblężenie. Zapraszamy mężów i ojców na to pielgrzymowanie. Wyjazd o godz. 11.00. Koszt 35 zł. Na Ukrainę: do Lwowa, Poczajowa, Krzemieńca, Żytomierza, Równego i Łucka pielgrzymujemy od 1 do 5 czerwca. Koszt 860 zł plus 365 hrywien.

Kalendarz liturgiczny: w czwartek – Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek – Wspomnienie św. Justyna, męczennika.

W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odeszła do wieczności śp. Helena Siwiec. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie! 

 

ks. Stanisław Jaśkowiec – Proboszcz