1. Niedziela Zwykła – Uroczystość Najświętszej Trójcy – 27 maja 2018r.

 

 1. Dziś obchodzimy uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W naszej archidiecezji kończy się okres Spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej.
 2. Jutro, przy kapliczce na ul. Pułaskiego, o godz. 19.00 spotkanie uczniów kl. VI przygotowującej się do Bierzmowania.
 3. We wtorek od godz. 17.00 do 17.30 w domu parafialnym zapisy dzieci do asysty na Boże Ciało.
 4. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Jezusa Chrystusa zwana u nas Bożym Ciałem. O godz. 8.30 Msza św. w kościele św. Piotra, a po niej procesja do czterech ołtarzy, którą zakończymy przy Bazylice. W tym dniu Msze św. o godz. 6.00, 7.30, 12.00, 13.30 i 19.00 (intencja z godz. 9.00 będzie odprawiona w kościele św. Piotra o godz. 8.30). Prosimy naszych Parafian, aby swoją obecnością i pobożnym zachowaniem dali publiczne świadectwo żywej wiary w Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Od piątku zapraszamy na Msze św. wieczorne i procesje eucharystyczne w Oktawie Bożego Ciała po mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów oraz dzieci komunijne. Na zakończenie oktawy, w przyszły czwartek, błogosławieństwo dzieci.
 5. W czwartek o godz. 18.30 ostatnie nabożeństwo majowe, a od piątku rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych.
 6. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 6.00 oraz po południu od godz. 16.00 do 18.30. O godz. 8.00 msza św. w intencji Straży Honorowej NSPJ, adoracja Najświętszego Sakramentu i spotkanie w Domu Parafialnym. Dodatkowa Msza św. popołudniu o godz. 16.30, na którą zapraszamy szczególnie dzieci. Kancelaria parafialna w pierwszy piątek nieczynna.
 7. W pierwszy piątek i pierwszą sobotę odwiedzimy chorych i starszych z Komunią św.
 8. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na mszę św. o godz. 8.00 rodziców, którzy spodziewają się potomstwa, jak również członków Rycerstwa Niepokalanej. O godz. 17.30 Wieczór Jana Pawła II. O 18.00 Msza św. ku czci św. Jana Pawła II. Po Mszy św. procesja przed pomnik Papieża Polaka. Prosimy przynieść świece.
 9. W następną niedzielę msza św. za zmarłych wypominanych o godz. 12.00. Na mszy św. o godz. 13.30 chrzty. Pouczenie przed chrztem w piątek o godz. 19.00.
 10. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce apelowej na Jasną Górę w sobotę 16 czerwca. Wyjazd godz. 15.45. koszt 35 zł. Mężczyzn prosimy do udziału w tzw. Oblężeniu Jasnej Góry w sobotę 23 czerwca. Wyjazd godz. 11. Koszt 35 zł.
 11. Kalendarz liturgiczny: we wtorek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy, w czwartek – Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, w piątek – wspomnienie św. Justyna, męczennika.
 12. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odeszła do wieczności śp. Emilia Miarka, ur. 1936 r., zam. ul. Miedzne. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!

 

ks. Stanisław Jaśkowiec – Proboszcz