1. Dzisiaj przypada 73. rocznica wyzwolenia obozu w Dachau. W Dniu Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego pamiętajmy w modlitwie o kapłanach, którzy złożyli wielką ofiarę z życia w czasie II wojny światowej.

2. Maj to miesiąc nabożeństw ku czci NMP. Pierwsze nabożeństwo w poniedziałek 30 kwietnia z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Zachęcamy do wspólnej modlitwy maryjnej w dni powszednie po mszy św. wieczornej, natomiast w niedziele i święta o godz. 18.30.

3. Dnia 2 maja obchodzimy w Polsce Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej, a nazajutrz wspominamy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Niech te dni staną się dla nas okazją do okazania uczuć patriotycznych, eksponowania barw narodowych i łączności duchowej z naszymi rodakami na emigracji.

4. W czwartek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. w porządku niedzielnym. O godz. 12.00 msza św. w intencji Ojczyzny. Od tej uroczystości do końca sierpnia wieczorne msze św. w niedziele i święta o godz. 19.00. Nabożeństwo majowe w dni powszednie po mszy św. wieczornej,

5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 6.00 oraz po południu od godz. 16.00 do 18.30. O godz. 8.00 msza św. w intencji Straży Honorowej NSPJ, adoracja Najświętszego Sakramentu i spotkanie
w Domu Parafialnym. Dodatkowa Msza św. popołudniu o godz. 16.30, na którą zapraszamy szczególnie dzieci. Kancelaria parafialna w pierwszy piątek oraz w dniach 1 i 3 maja – nieczynna.

6. Arcybiskup Metropolita Krakowski udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych wszystkim wiernym przebywającym w granicach Archidiecezji Krakowskiej w najbliższy piątek czyli 4 maja. Wszystkich korzystających z tej dyspensy zachęca się do podjęcia innych form aktów pokutnych, a zwłaszcza czynów miłosierdzia chrześcijańskiego.
7. W pierwszy piątek i pierwszą sobotę odwiedzimy chorych i starszych z Komunią świętą.

8. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na mszę św. o godz. 8.00 rodziców, którzy spodziewają się potomstwa, jak również członków Rycerstwa Niepokalanej. O godz. 17.30 Wieczór Jana Pawła II. O 18.00 Msza św. ku czci św. Jana Pawła II. Po Mszy św. procesja przed pomnik Papieża Polaka. Prosimy przynieść świece.
9. W przyszłą niedzielę na mszach św. o godz. 10.30 oraz 12.00 uroczystość
I Komunii św. dzieci z klas III. Natomiast o godz. 13.30 Chrzest św., pouczenie w piątek o godz. 19.00.

10. Święci tego tygodnia: we wtorek – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika, w środę – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła,
w piątek – wspomnienie św. Floriana, męczennika, w sobotę – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana.

11. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Tadeusz Jamka. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie!

ks. Stanisław Jaśkowiec – Proboszcz