1. Świętujemy dziś Zmartwychwstanie Chrystusa, który mówi do każdego z nas: „Przestań się lękać! Jam jest Pierwszy, Ostatni i Żyjący. Byłem umarły, a oto znów żyję. Zaufaj Bogu, który bogaty jest w miłosierdzie. Jest z Tobą Chrystus, niezawodny Dawca nadziei!” Te słowa Ojca Świętego Jana Pawła II są naszymi życzeniami dla Parafian i Gości.

2. Ksiądz Proboszcz wraz z Księżmi Współpracownikami składa serdeczne podziękowanie za pamięć wyrażoną w modlitwie i pięknych życzeniach w Wielki Czwartek, w dniu w którym Chrystus ustanowił Sakrament Kapłaństwa i Eucharystii. Dziękuje również za przesłane bądź osobiście złożone życzenia świąteczne.

3. Dziś o godz. 17.30 zapraszamy na nowennę do Bożego Miłosierdzia i Nieszpory Wielkanocne, które kończą obchody Triduum Paschalnego. Nowennę będziemy odprawiać przez cały tydzień o godz. 17.45.

4. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Ofiary złożone na tacę przeznaczone są na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 6.00 do 8.30 oraz po południu od godz. 16.00 do 18.30. O godz. 8.00 msza św. w intencji Straży Honorowej NSPJ, adoracja Najświętszego Sakramentu i spotkanie w Domu Parafialnym. Dodatkowa Msza św. popołudniu o godz. 16.30, na którą zapraszamy szczególnie dzieci. Z racji uroczystego charakteru oktawy Wielkanocy, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na mszę św. o godz. 8.00 rodziców, którzy spodziewają się potomstwa, jak również członków Rycerstwa Niepokalanej. O godz. 17.30 Wieczór Jana Pawła II. O 18.00 Msza św. ku czci św. Jana Pawła II. Po Mszy św. procesja przed pomnik Papieża Polaka. Prosimy przynieść świece. Po procesji odbędzie się uwielbienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, które poprowadzi grupa oazowa naszej parafii. Zachęcamy do wzięcia udziału w tej adoracji, młodzież z klasy 2 gimnazjum i 7 SP obowiązkowo w ramach przygotowania.

7. W najbliższy piątek i sobotę odwiedzimy chorych z sakramentami świętymi.

8. W przyszłym tygodniu 11 kwietnia młodzież klasy III gimnazjum przyjmie sakrament bierzmowania. Przygotowanie liturgiczne do tego wydarzenia rozpoczniemy w najbliższy piątek mszą św. i próbą o godz. 18.00. Obecność obowiązkowa.

9. Najbliższa niedziela 8 kwietnia, jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego rozpoczynająca 74. Tydzień Miłosierdzia. O godz. 10.30 błogosławieństwo rocznych dzieci, które można zgłaszać w kancelarii lub zakrystii. W tym dniu pielgrzymujemy na odpust Miłosierdzia Bożego do Łagiewnik. Wyjazd godz. 8.00. Koszt 25 zł. Natomiast 28 kwietnia jedziemy o godz. 8.00 do Łagiewnik na beatyfikację Hanny Chrzanowskiej. Koszt 25 zł.

10. W tym roku liturgiczne Święto Zwiastowania obchodzimy w poniedziałek 9 kwietnia. W tym dniu na mszy św. o godz. 8.00 odbędzie się duchowa adopcja. Formularze będą wyłożone na ołtarzu Miłosierdzia Bożego.

11. Członków Żywego Różańca zapraszamy na święcone w niedzielę 15 kwietnia o godz. 15.00.

12. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odeszła do wieczności śp. Maria Wider. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!

ks. Stanisław Jaśkowiec – Proboszcz