1. Niedziela Palmowa wprowadza nas w największe tajemnice naszego zbawienia. W liturgii Wielkiego Tygodnia męka, śmierć i zmartwychwstanie uobecnia się dla naszego zbawienia. Zachęcamy do udziału w wadowickiej Drodze Krzyżowej. Rozpoczęcie w parafii św. Piotra o godz. 15.00, a następnie przejście do naszej Bazyliki. O godz. 17.00 Gorzkie Żale.
2. Dziś na Gorzkich Żalach i w Wielki Czwartek na mszy św. Wieczerzy Pańskiej będzie zbierana taca na kwiaty do grobu Pana Jezusa.
3. W Wielkim Tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.
4. Wielka Środa jest w naszej parafii dniem spowiedzi. Spowiadamy w godzinach:6.00-10.00, 10.30-12.00, 14.00-16.00, 16.30-18.00. Bardzo prosimy wszystkich parafian, aby właśnie w tym dniu skorzystać z sakramentu pokuty, gdyż będzie dużo spowiedników.
5. W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę – rano nie ma nabożeństw w kościele i nie udziela się Komunii Św.
6. W Wielki Czwartek przeżywamy pamiątkę ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Wyrażamy naszą wdzięczność wszystkim parafianom za modlitwę w naszej intencji. Mszę Wieczerzy Pańskiej rozpoczniemy o godz. 18.00, a po jej zakończeniu przeniesiemy Najświętszy Sakrament do ołtarza adoracji w Ciemnicy, gdzie odśpiewamy I część Gorzkich Żali. Zapraszamy na wieczorną adorację, która potrwa do godz. 22.00.
7. Wielki Piątek jest dniem, gdy wpatrujemy się w tajemnicę Krzyża, który jest źródłem zbawienia i dlatego w tym dniu nie odprawia się mszy świętej. Obowiązuje też post ścisły, od którego nie ma dyspensy. O godz. 15.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową. Wieczorne nabożeństwo Liturgii Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 18.00. Po jego zakończeniu przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Grobu Pańskiego, odśpiewamy Gorzkie Żale.
O godz. 21.00 modlitwę poprowadzi Rycerstwo Niepokalanej, o 22.00 Droga Krzyżowa Zakończenie adoracji ok. godz. 23.00. Ofiary składane przy krzyżu przeznaczone są na pomoc dla chrześcijan w Ziemi Świętej. W Wielki Piątek o godz. 17.45 rozpoczniemy nowennę do Miłosierdzia Bożego, którą odprawiać będziemy przez 9 kolejnych dni o tej samej porze. Zapraszamy do udziału w tym nabożeństwie.
8. Wielka Sobota jest dniem adoracji Chrystusa w Grobie. Poświęcenie pokarmów w naszej Bazylice od godz. 10.00 do 15.00 co pół godziny. Zachęcamy, aby święcąc pokarmy podzielić się z potrzebującymi składając swój dar przy bocznych ołtarzach. W tym dniu zaleca się zachowanie wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. O godz. 15.00 adoracje przy Grobie Pańskim poprowadzi Straż Honorowa NSPJ.
Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19.00 poświęceniem ognia i paschału przed Bazyliką. W czasie liturgii odnowimy przyrzeczenia chrzcielne, dlatego prosimy przynieść świece. Po mszy św. wyruszymy z uroczystą procesją rezurekcyjną.
9. W Niedzielę Wielkanocną Sakrament Chrztu św. na Mszy św. o godz. 13.30. Pouczenie przedchrzcielne w Wielką Środę o godz. 19.00.
10. W 13. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II zapraszamy w Poniedziałek Wielkanocny na Apel o godz. 21.00 przy Jego pomniku na rynku. Prosimy przyjść ze świecami, które są wyrazem pamięci.
11. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego 8 kwietnia pielgrzymujemy do Łagiewnik. Wyjazd godz. 8.00. Koszt 25 zł. Natomiast w dniach od 6 do 14 września organizujemy pielgrzymkę do Włoch. Szczegóły na plakatach.
12. Bóg powołał do wieczności śp. Jana Dudziaka, Emilię Flasz, Zbigniewa Okońskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.
ks. Stanisław Jaśkowiec – Proboszcz