W związku ze zbliżającym się Wielkim Postem, zachęcamy do udziału w akcji Zdrapka Wielkopostna.

Zdrapka Wielkopostna to 40 ćwiczeń dla ducha i ciała przeznaczonych na Wielki Post, umieszczonych na papierowej planszy zakrytej zdrapką. Organizatorem akcji jest Wspólnota Życia Chrześcijańskiego w Polsce. Pierwsza edycja zdrapki odbyła się w 2015 roku i miała kilkuset uczestników. W kolejnych latach zdrapka docierała już do tysięcy osób w Polsce i poza granicami kraju. Każda edycja ma swoje specjalne przesłanie np. Miłosierdzie Boże, 300-lecie koronacji cudownego obrazu Matki Bożej w Częstochowie. W tym roku jest to 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

Celem zdrapki jest towarzyszyć Tobie tak, abyś przez 40 dni akcji odkrył inspirację do uporządkowania swojego życia. Mamy przekonanie, że uczestnicząc w Zdrapce Wielkopostnej zrobisz pewny krok w kierunku szczęścia swojego, bliskich, a nawet lepszego świata. Czy można podołać 40 dniom ciągłych ćwiczeń? Przekonasz się, że tak! Nie jest intencją zdrapki, aby umartwiać się ponad swoje siły. Chcemy wynieść z Wielkiego Postu jakąś korzyść. Dlatego zadania mają sugerować pewne akcenty, które są bardzo ważne w życiu każdego człowieka.

Koordynatorem akcji Zdrapka Wielkopostna w naszej parafii jest ks. Piotr Sałaciak.

Organizatorem akcji jest Wspólnota Życia Chrześcijańskiego, która jest świeckim, światowym stowarzyszeniem katolickim, ruchem inspirowanym duchowością św. Ignacego z Loyoli wyrosłym z Sodalicji Mariańskich.

Na naszej stronie na Facebooku codziennie o 9:00 rano będziemy odkrywać zadanie na dany dzień. Zachęcamy do polubienia.

#zdrapkawielkopostna #bestWielkiPost